01052013_0181 maja rozpoczął się „sezon letni” w Muzeum Kanału „Dętka”. Przez kolejne miesiące będzie można zwiedzać go w czwartki i piątki w godz. 11-19 oraz w soboty i niedziele w godz. 12-20. Bilety wstępu wynoszą: 5 zł – normalny oraz 3 zł – ulgowy. Można je zakupić w Muzeum Miasta Młodzi Oddział Kultur i Tradycji Wyznaniowych (brama przy Placu Wolności 2).

Zwiedzanie „Dętki” odbywa się co pół godziny w towarzystwie przewodnika, który opowiada historię miejsca, jak i łódzkiej kanalizacji, w tym ważnych dla naszego miasta twórców – Lindleya i Skrzywana. W kilku miejscach znaleźć można eksponaty związane z kanałem, również nie brak zdjęć prezentujących Łódź z czasów powstawania obiektu.

01052013_022

Należy dodać, że do kanału najlepiej wejść w płaskim, nieprzemakalnym obuwiu. Także nie zaleca się wchodzić do „Dętki” osobom cierpiącym na klaustrofobię. Muzeum Kanału „Dętka” należy rozpatrywać w kategorii ciekawostki, przejście 142 metrów zajmuje w porywach kilkanaście minut. Warto wybrać się tu nie tylko w trakcie Nocy Muzeów, wtedy kolejka na Placu Wolności przypomina te z czasów PRL, ale w normalny dzień – nie ma problemu z wejściem, ani z długością przebywania na terenie obiektu.

Zobacz także:

Noc Muzeów 2012 (foto)

Noc Muzeów 2011 (foto+wideo)

Noc Muzeów 2010 (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
lipowa_013
Festyn na Lipowej (foto+wideo)
Teatr Folkowej Mody (foto)
laureaci_w_kategorii_gimnazjow
Matematyka Moja Pasja 2016 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*