Drugie Widzewskie śniadanie z mediami (foto)

1We wtorek 2 lutego w restauracji „ U Szwajcara” odbyło się drugie „Widzewskie śniadanie”. Włodarze klubu Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew Łódź zaprosili na to spotkanie media lokalne, aby przybliżyć plan klub w nadchodzącym sezonie –  rundy wiosennej oraz na rok 2016. W  spotkaniu klub reprezentowały osoby: z Zarządu: Marcin Ferdzyn (prezes RTS), Rafał Krakus (członek Zarządu), Piotr Milewski (pełnomocnik Zarządu do  spraw organizacji) oraz trener Marcin Płuska i asystent Łukasz Kabaszyn. W trakcie rozmów omówiono m.in.: transfery zawodników,  pozyskanie sponsora, budżet klubu, zarządzanie na nowym stadionie oraz  odzyskania klubowego historycznego herbu i pamiątek. 

Prezes klubu Marcin Ferdzyn podsumował transfery pozyskanych zawodników i czy będą  jeszcze wzmocnienia do obecnej kadry.

 – Zamknęliśmy kadrę. Pozostały nam do podpisania kontrakty z Michałem Bondarą i Sebastianem Kaczyńskim. Zostawiamy jeszcze jedno miejsce, gdyby trafił się jakiś dobry zawodnik. Uważam, że udało nam się pozyskać dużo lepszych zawodników niż ci z jesieni.   Z nowych zawodników jesteśmy zadowoleni. To są przemyślane wzmocnienia i nie będzie żadnych tłumaczeń, gdyby coś nie zagrało. Bierzemy, razem ze sztabem szkoleniowym, pełną odpowiedzialność za wyniki drużyny w rundzie wiosennej.

Prezes również odniósł  się do budżetu klubu i pozyskania sponsorów:

– Obecnie nie mamy żadnych długów, pieniądze są zabezpieczone. Budżet Widzewa to około 1,2 mln na sezon w IV lidze. Budujemy już budżet na III ligę. Zarząd Widzewa cały czas rozmawia jednak z nowymi sponsorami, którzy pomogą zabezpieczyć klub finansowo w przyszłym sezonie.. Na koszulce w rundzie wiosennej pojawi się niejeden sponsor. Mamy już też umowy zawarte na lata, ale do ich realizacji musi być progres sportowy, więc przede wszystkim musimy zrobić w tym sezonie awans.

Czy będzie dostawiona trybuna na stadionie SMS Łódź, aby mogła oglądać większa liczba kibiców? 

– Ma pojawić się po drugiej stronie starej trybuny i będziemy mogli przyjąć dwa tysiące kibiców. Konstrukcji ze starego stadionu ŁKS-u. Jest już  przetransportowana na obiekcie SMS Łódź. Na koszt klubu naszego będzie  zamontowana i zabetonowana w ziemi. Trybuna nie będzie posiadała dachu – wyjaśnił Marcin Ferdzyn.

Prezes został zapytany czy będzie ubiegać się, aby zostać operatorem nowego stadionu przy al. Piłsudskiego?   

 -My czekam na spotkanie z Urzędem Miasta Łodzi i będziemy rozmawiać w tej kwestii.   Już teraz chciałbym wiedzieć, kto będzie operatorem obiektu. Jesteśmy wstanie podjąć to ryzyko. Tylko chcemy znać szczegóły od Urzędu Miasta Łodzi na jakich zasadach będziemy mogli ten obiekt wynająć. Muszę wiedzieć czy pieniądze, które da sponsor tytularny, będą dla klubu czy nie dla klubu. Za dużo jest na ten moment niewiadomych żebym mógł ściągać firmy, ale zainteresowanie jest, bo Widzew jest wciąż marką.

Jednym z najbardziej oczekiwanym przez klub i kibiców jest odzyskać Widzewa herb i pamiątki związane z historią klubu.

– Pewnych spraw formalnie nie jesteśmy wstanie przeskoczyć i musimy czekać, aż syndyk porozumie się z sędzią komisarzem. Nie jesteśmy w stanie i nie mamy zamiaru na to wpływać. My propozycję syndykowi złożyliśmy – spełniając zresztą wszystkie jego zapotrzebowania. Mogę tylko powiedzieć, że zaproponowaliśmy dużo wyższą kwotę niż prawdopodobna wycena biegłych. Liczę na to, że sędzia komisarz rozsądnie podejdzie do tej kwestii. Mimo wszystko syndyk musi uzyskać zgodę od sędziego komisarza, który z kolei powinien dokonać wyceny, ale ta powinna być niższa niż zaproponowana przez nas kwota. Mam nadzieje, że na koniec lutego, a początek marca sprawa się wyjaśni – powiedział prezes Marcin Ferdzyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *