drugi_rozdzialW niedzielę, 6 listopada na deskach łódzkiego Teatru Muzycznego zagościł spektakl pt. Drugi rozdział. Sztuka Neila’ a Simona w reżyserii Wojciecha Adamczyka jest propozycją warszawskiego Teatru Capitol.

Na scenie można było oglądać Tamarę Arciuch, Darię Widawską, Bartka Kasprzykowskiego i Piotra Grabowskiego. Wyjątkowo popularni aktorzy przyciągnęli do teatru wielu widzów, chcących nie tylko obcować ze sztuką, ale także z bliska przyjrzeć się serialowym gwiazdom.

Drugi rozdział to przedstawienie poświęcone życiu w najszerszym tego słowa znaczeniu. Bohaterowie zmagają się z problemami, które na stałe wpisane są w ludzką egzystencję. Pojęcie szczęścia dewaluowane przez upływający czas i stale powracające wspomnienia nie pozwalają osiągnąć życiowego celu. Brak akceptacji  i wzajemności uczuć doprowadza człowieka do rozpaczy.

Bohaterowie często zmuszeni są podejmować trudne decyzje w dość krótkim czasie. Taka sytuacja rodzi rozczarowania i niepewność przyszłości. Sztuka obnaża kruchość ludzkich ideałów i potęguje odczucie samotności. Bezradność w kontaktach bliskich sobie ludzi , którzy mimo chęci nie umieją znaleźć recepty na „dobre życie” ukazana zostaje w bardzo wyrazisty sposób. Silne emocje wywołują nie tylko łzy i poczucie winy, ale czasami także niepohamowane ataki śmiechu. Zarówno trudy małżeństwa, jak i problem samotności, czy kwestia życiowego niespełnienia odciskają na bohaterach długotrwałe piętno.

Przedstawienie wywołuje w widzu wzruszenie i pozostawia nutkę nadziei, że miłość i wzajemne zaufanie są w stanie zbliżyć człowieka do szczęścia, którego tak mocno pragnie. Brawurowa gra Darii Widawskiej i klasa Tamary Arciuch sprawiają, że na Drugi rozdział warto wybrać się nawet do stolicy.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_1262
Letnia Scena: Miód… – recenzja
ll5
Lovecraft w Teatrze Studyjnym – recenzja
Vladimir_-_plakat_
Vladimir w Teatrze Powszechnym – recenzja

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*