Drugi nabór na Fundusz Filmowy

EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi ogłasza drugi nabór do tegorocznej edycji Łódzkiego Funduszu Filmowego. Do konkursu zgłaszane mogą być projekty filmów:

  • fabularnych pełnometrażowych (min. 70 minutowych),
  • dokumentalnych,
  • animowanych.

Podstawowym kryterium udziału w konkursie jest powiązanie projektu z Łodzią lub województwem łódzkim poprzez osoby twórców, temat lub miejsce realizacji, a także wysokość kosztów produkcyjnych poniesionych w regionie.

Nabór wniosków trwa do 17 lipca 2022 r. do godziny 23:59. Dokumenty należy składać wyłącznie w wersji elektronicznej w formie archiwum w formacie .zip lub.7z za pomocą formularza online na stronie: https://lff2022.ec1lodz.pl/

W pierwszej odsłonie tegorocznego funduszu wyłoniono 6 zwycięskich projektów: 3 fabuły, 2 dokumenty i 1 animację. Obecnie trwają negocjacje umów koprodukcyjnych. Fundusz finansowany jest w całości ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

W 2022 roku Łódzki Fundusz Filmowy obchodzi jubileusz: 15.lecie istnienia. Jest najstarszym funduszem filmowym w Polsce, przez lata wsparł ponad 100 filmów. Wśród nich są takie tytuły jak nominowane do Oscarów W ciemności Agnieszki Holland, Ida oraz Zimna wojna Pawła Pawlikowskiego, wyróżniony w Cannes Sweat Magnusa von Horna, czy ostatni film Andrzeja Wajdy Powidoki. Fundusz konsekwentnie wspiera także debiuty, m.in. tak znakomite pozycje jak Zabij to i wyjedź z tego miasta (reż. Mariusz Wilczyński – premiera na Berlinale), Cicha ziemia, (reż. A. Woszczyńska – premiera na Festiwalu Filmowym w Toronto), Anatomia (reż. A. Janowska – premiera na Festiwalu Filmowym w Wenecji).

Regulamin konkursu oraz formularz można znaleźć na stronie: www.lodzfilmcommission.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy