Druga tegoroczna edycja programu MikroGranty

mikograntyMikroGranty to projekt wspierający lokalne, kreatywne inicjatywy, zachęcające mieszkańców do aktywnego działania w przestrzeni miejskiej. Celem programu jest rozszerzenie łódzkiej oferty kulturalno-społecznej – poszukujemy oryginalnych pomysłów o wysokiej wartości artystycznej, kulturalnej lub społecznej.

Patrzymy na nie szeroko: w poprzednich edycjach MikroGrantów nagradzano zarówno projekty stricte kulturalne (festiwal Musica Privata, cykl koncertów Yokohama), jak i społeczne (Festiwal Rodzicielstwa Bliskości) czy edukacyjne (projekt Młody Ekspert Zarządza Wodą).

Czas na składanie wniosków potrwa do 18 sierpnia 2017 roku. Kwota przeznaczona na realizację jednego naboru wynosi 30 000 PLN, a maksymalny poziom wsparcia konkretnego wniosku wynosi 5 000 PLN.

O wsparcie może ubiegać się każdy, kto przedstawi ciekawy projekt na przedsięwzięcie artystyczne, społeczne lub kulturalne i złoży wymagane dokumenty. Projekty oceniane są przez przedstawiciela Transatlantyk Festival, Urzędu Miasta Łodzi oraz łódzkiego środowiska NGO.

W trakcie Naboru Zespół Programu prowadzi dyżury, podczas których konsultuje pomysły i pomaga złożyć dokumenty osobom, mającym problem z wypełnieniem wniosku.

Dyżury odbywają się w Biurze Fundacji (Pl. Wolności 5, Łódź) we wtorki (w godzinach 10.00-14.00) i czwartki (w godzinach 13.00-17.00) w okresie składania wniosków, czyli od 31 lipca do 18 sierpnia 2017.

Informacje oraz zgłaszanie się na konsultacje do programu: mikrogranty @transatlantyk. org, transatlantyk.org/ mikrogranty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *