Druga Łódzka Noc Muzyki (foto+wideo)

noc_204Kolejny raz zespoły z Łodzi i województwa wystąpiły podczas „Drugiej Łódzkiej Nocy Muzyki”. Pokazały, że nasze miasto ma potencjał i wiele kapel gra naprawdę niezłą muzykę.

 
Rozpoczęło się od falstartu, który uświadomił pomysłodawcom, że przed kolejną edycją muszą przeorganizować pewne sprawy i założenia. Niestety z powodu braku odpowiedniego okablowania trzy kapele (The Washing Machine, Humanick i Spine) nie były w stanie zagrać w piątek dla przybyłej publiczności i wystąpił tylko 2’Loan. Na szczęście w pięciu innych klubach nic podobnego nie miało miejsce i ostatecznie wystąpiło dla fanów piętnaście kapel z Łodzi i województwa.

 

Ostro grano w Byczym Oku, gdzie scenę zastępowała posadzka w klubie. Dzięki temu muzycy i publiczność zlali się z sobą  mogli skakać, tańczyć i krzyczeć razem do woli. Przepełniona była Improwizacja, którą rozgrzał Konkubent, a następnie wystąpili Statyści i Wah Na Tah.  W Gnieździe Piratów mocniejsze brzmienia w wykonaniu AHEAD, the Mess i długo oczekiwanego Pathology (brawa dla perkusistki, która zachwycała nie tylko wyglądem, ale także niezłym „powerem” przy „garach”).

W Stereo Krogs wystąpił Tune i Spaces Faces. Tu także spora publika bawiła się przez kilka godzin podczas występu obu kapel. Warto dodać, iż tym koncertem Spaces Faces promowali swoją płytę. O 21:30 rozpoczęły się koncerty w kinie Cytryna. Mimo że kino oddalone jest od klubów i w nim bawiło się około 100-120 fanów muzyki.

Kolejna edycja imprezy odbędzie się – prawdopodobnie na początku przyszłego roku. Mamy nadzieję, że będzie większa, hałaśliwsza i z mniejszą ilością zgrzytów. Za wszystkie przepraszamy, mamy nauczkę na przyszłe lata.

Dziękujemy klubom, zespołom, patronom medialnym, Studenckiemu Radio Żak oraz Lokomotywie za pomoc w nagłośnieniu Byczego Oka i kina Cytryna.

Więcej zdjęć wkrótce

AHEAD AHEAD AHEAD AHEAD
AHEADAHEADAHEADAHEAD
Persfazja Persfazja Persfazja Persfazja
PersfazjaPathologyPathologyPathology
Pathology Pathology Pathology Pathology
PathologyPathologyC CzteryC Cztery
C Cztery C Cztery C Cztery Sickroom
Sickroom Sickroom Sickroom Sickroom
Spaces Faces Spaces Faces Spaces Faces Spaces Faces
Spaces FacesSpaces FacesSpaces FacesSpaces Faces
Spaces Faces Tune Tune Tune
II ŁNM II ŁNM II ŁNM
II ŁNM Konkubent Konkubent
Konkubent Konkubent Konkubent
Konkubent Konkubent Konkubent
Konkubent Konkubent Statyści Statyści
Statyści Statyści Statyści Statyści
Statyści Statyści

9 komentarzy do “Druga Łódzka Noc Muzyki (foto+wideo)

 • 6 marca 2010 o 19:57
  Bezpośredni odnośnik

  Dopatrzyłem się byka w nazwie zespołu The Wasching Machine, poprawna nazwa brzmi The Washing Machine. Radzę przykładać większą uwagę do tego, co jest publikowane. Również widzę błąd w słowie naprawdę, piszemy je
  łącznie :)))

  Odpowiedz
 • 6 marca 2010 o 20:47
  Bezpośredni odnośnik

  Idea festiwalu jest jak najbardziej słuszna, niemniej jednak organizatorzy muszą wyciągnąć wnioski na przyszłość 🙂 Ridery techniczne są nieodzownym elementem każdego koncertu i prosimy o dobre zapoznanie się z zawartością, a na pewno więcej wpadek nie będzie. Koncert na 4 bandy bez akustyka i tylko z backline’u jest kłopotliwy zarówno dla muzyków jak i słuchaczy…

  Z naszej strony mieliśmy ciężki dylemat moralny – czy okazać solidarność z pozostałymi zespołami i zrezygnować z koncertu czy zagrać dla ludzi, którzy poświęcili nam (4 zespołom) swój czas. Wybraliśmy drugą opcję, jednak w pełni solidaryzujemy się z The Washing Mashine, Humanick i Spine.

  Pozdrawiam i do zobaczenia na kolejnych koncertach.

  Odpowiedz
 • 6 marca 2010 o 21:27
  Bezpośredni odnośnik

  ja żałuję, że nie wystąpiły wszystkie zespoły, ale… uważam, ze impreza ma ogromny potencjał, a każda kolejna edycja będzie jeszcze lepsza!

  Odpowiedz
 • 6 marca 2010 o 21:31
  Bezpośredni odnośnik

  [quote name=”skrupulatny”]Dopatrzyłem się byka w nazwie zespołu The Wasching Machine, poprawna nazwa brzmi The Washing Machine. Radzę przykładać większą uwagę do tego, co jest publikowane. Również widzę błąd w słowie naprawdę, piszemy je
  łącznie :)))[/quote]

  Dziękujemy za wnikliwe przestudiowanie tekstu – już poprawione 😉

  Odpowiedz
 • 7 marca 2010 o 20:53
  Bezpośredni odnośnik

  Ale kurde pocieli te nagrania ..Z cytryny to tak jest pocięte ze nie równo sklejone wogule:/ wstęp itd. w cały świat:/

  Odpowiedz
 • 20 marca 2010 o 17:04
  Bezpośredni odnośnik

  [quote name=”Emil”]Ale kurde pocieli te nagrania ..Z cytryny to tak jest pocięte ze nie równo sklejone wogule:/ wstęp itd. w cały świat:/[/quote]

  w ogóle jeśli już

  Odpowiedz
 • 10 stycznia 2011 o 22:29
  Bezpośredni odnośnik

  [quote name=”wowarz”]Już od dzisiaj trzymam kciuki za kolejną edycję![/quote]

  apropo – co z tegoroczną edycją?? są już jakieś plany – kiedy i gdzie i kto??

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *