Już w najbliższy poniedziałek 1 czerwca na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Malinka w Zgierzu w strukturze Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zgierzu odbędzie się Dzień Dziecka prezentujący najnowszą atrakcję tego terenu – Driving Range.

Malinka to malownicze miejsce wkomponowane w zalesione Wzniesienia Łódzkie. Od wielu lat działa tu wyciąg narciarski. Będzie to jedyny nie komercyjny projekt w regionie łódzkim z niskimi cenami za wypożyczenie piłek. Inicjatorzy projektu przewidują dalsze zagospodarowanie terenu o możliwość nie tylko prowadzenia ćwiczeń, ale i gry na kilku dołkach.

„Driving Range” to nazwa obiektu sportowego przeznaczonego do nauki i treningu gry w golfa. To rodzaj strzelnicy golfowej na dużym obszarze, na którym oprócz stanowisk do uderzeń na daleką odległość, powinny znajdować się bunkry, chipping i putting greeny do treningu krótkiej gry. Dzień Dziecka to dobra okazja do promowania wśród najmłodszych aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego.

Golf to połączenie pasji i sportu. To wbrew panującym stereotypom to dyscyplina dla każdego. Wymaga nie tylko sprawności fizycznej ale i koncentracji. To sport  dla całych rodzin i forma wypoczynku na świeżym powietrzu. W golfa na świecie gra ponad 100 milionów ludzi ,z czego duża część to dzieci i młodzież.

Golf zachwyca prostymi zasadami gry: umieszczenie piłki golfowej w dołku poprzez uderzenie jej kijem.

Trudno dokładnie określić, kiedy powstały zasady gry w golfa, wiadomo, że było on znany już w średniowiecznej Europie ale można uznać, że  już w XIII wieku ogólne zasady zostały opracowane. ,Początki gry zbliżonej do współczesnej formuły golfa rozwinęły się na Wyspach Brytyjskich – w Anglii i Szkocji.  Po 114 latach przerwy, w 2016 roku w Rio de Janeiro golf powrócił jako letnia dyscyplina olimpijska.

Godziny otwarcia:

poniedziałek – piątek (14.00 – 20.00 gracze indywidualni; 10.00 – 14.00 grupy zorganizowane, m.in. szkolne)

weekendy i święta (od godziny 10.00 do zmierzchu)

Cennik: wypożyczanie koszyka 40 piłek wraz ze sprzętem (kij golfowy) – 10 zł

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
plakatzaka
Żak w budowie
infografika_LMF
Light.Move.Festival. rozświetli centrum Łodzi
Jerzy_Jakub_Buczynski_005
Wieczór z iluzją w Czekolada Retro Cafe

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*