IMG_3160W czwartek, 19 stycznia o godz. 20 w Scenografii rozpocznie się koncert formacji Dr Misio. Bilety: 25 zł – przedsprzedaż internetowa, 30 zł – w dniu koncertu.

Dr MISIO, to męska załoga pod wodzą Arka Jakubika – aktora, scenarzysty, reżysera związanego z ambitnymi projektami filmowymi na kulturalnej mapie Polski. Jakubik znany jest głównie ze świetnych ról dramatycznych w filmach Wojtka Smarzowskiego („Wesele”, „Dom zły”).

Dr MISIO gra ostrego rock & rolla bez przebaczenia. Solidne brzmienie, ciężkie riffy, znakomite teksty Krzysztofa Vargi i Marcina Świetlickiego, do tego brak muzycznego kompromisu sprawiają, że to nowa i oryginalna propozycja nie tylko dla fanów rocka ale przede wszystkim ludzi poszukujących w sztuce intelektualnych wrażeń i refleksji, otwartych na formę i nie stroniących od wspólnej, niemalże rytualnej zabawy.

W lutym 2013 r., Zespół Dr. Misio podpisał swój pierwszy kontrakt płytowy z najwiekszą firmą wydawniczą Universal Music na wydanie debiutanckiego albumu pod nazwą „Młodzi”. W czerwcu 2013 r., Zespół otrzymał nagrodę dziennikarzy w kategorii Trendy podczas festiwalu TopTrendy – Sopot 2013 21 piaździernika 2014 r., z kolei miała miejsce premiera drugiej płyty Zespołu pt. „Pogo”.

Na pierwszą płytę pracuje się przez całe życie. Zbiera obserwacje, doświadczenia, emocje. Ogląda świat i wypluwa jego obraz. Na drugą płytę mieliśmy dwa i pół roku. Czujemy jakby minęło dwadzieścia pięć. I mamy wrażenie, że dopiero teraz obraz tego świata jest pełny. Muzycznie i tekstowo.

Doktor Misio ustatkował się, przesiadł z kanapki psychoanalitycznej na lekarski fotel. Siatkowane podkoszulki zamienił na garnitury. Na pierwszej płycie był szukającym pomocy chorym psychicznie pacjentem. Teraz zamienił się w stawiającego diagnozę cynicznego obserwatora. Dojrzeliśmy, posiwieliśmy, posunęliśmy się mentalnie w latach, ale zawsze pozostaniemy wierni rockandrollowej energii i estetyce.

DR MISIO:
Arek Jakubik – wokal
Paweł Derentowicz – gitara
Mario Matysek – gitara basowa
Radek Kupis – klawisze
Janek Prościński – perkusja

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Ocean Fanfare w CiT
progrock
Prog-Rockowanie – Believe, Brain Connect, FractalMind
corka
Karolina Czarnecka w Krańcoofce
1 Komentarz

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*