PICT0048W sobotę, 11 marca o godz. 20 w Kiju rozpocznie się kocnert formacji Dr. Hackenbush. Poza nimi na scenie pojawi się Royal Spirit.  Bilety: 25 z w przedsprzedaży, a w dniu koncertu w cenie 35 zł.

Dr. Hackenbush to Wielki As trójmiejskiej sceny muzycznej, który z jednej strony zadziwia, doskonałą muzyką rockową wlasnego autorstwa, a z drugiej masakruje frywolnymi poetycko-lekkimi aranżacjami kultowych przebojów najwiekszych swiatowych tuzów, jak „Beatlesi”, „Stonsi” czy „Kinksi”.

Dr.Hackenbush to formacja nieobliczalna, zaskakujaca i na zawsze utrwalająca się w pamięci. W jedno ucho wpływa nam delikatnym, acz surowym, strumieniem przepięknych, lirycznie i muzycznie rockowych ballad, które królowaly na listach przebojów, w drugie zaś ucho pompuje nas wodospadem brutalnie finezyjnych i wulgarnie uproszczonych obrazów z życia, ubranych w ostra muzykę, zarówno własną, jak i kultową dla całego rockowego świata.

Sami określają to jako solid rock. Swoją dzialalność rozpoczęli na przełomie lat 70. i 80. Przez kilka lat grali koncerty w Polsce i poza granicami. Zagrali wspólne trasy z TSA, Lombard, Kombi oraz szwedzką grupa Hurrah. Pojawili sie w muzycznym filmie telewizyjnym „Boso do marzen”. W tym czasie nagrywali również utwory dla Polskiego Radia Gdańsk, z których „Mój pociag ostatni” przyniósl ogromną popularność, utrzymując się tygodniami na listach przebojów. W roku 1984 zespól zawiesił dzialalność koncertową. Grupa znana jest jednak najbardziej z coverów, znanych, swiatowych grup rockowych z własnymi, wulgarnymi tekstami, wydanych pod nazwa Dr. Huckenbush. Zmora, zalozyciel zespolu okreslił to jako „luzne inspiracje”. Obszerny material nagrany w latach 80., ale z powodu cenzury wydany dopiero w 90. osiagnął status megahitów. Któż z nas nie slyszal takich przebojów jak „Miegwa”, „Kosa”, „Nie graj ze mna w ch*ja”, „Jasiu (nie ruszaj ku*wy)”, „Pasja”, „Nienormalny” oraz wielu innych. Z czasem, obok coverów, megahitami stały się również autorskie kompozycje Zmory, np. „Kolorowa dupa”, co zaowocowało wydaniem kolejnych albumów p.t. „Jabole” i „Betoman”. W 2009 roku A. Rdultowski wznowił dzialalność koncertową zapraszając byłych muzykow Dr. Hackenbusha, Jacka Jankowskiego i Aleksandra Szmidta do wspolnego grania pod szyldem Dr. Hackenbush. Skupiając się głównie na coverowo-wulgarnym i autorskim repertuarze spod znaku Dr. Huckenbush, zespól rownież wykonuje na koncertach utwory cenzuralne z repertuaru radiowego Dr. Hackenbusha. Pierwszy koncert po reaktywacji odbyl sie 29 marca 2009 roku w gdyńskim klubie „Ucho” i zostal zarejestrowany z myślą o wydaniu płyty DVD, a z końcem roku 2010 nagrana zostala studyjna plyta „Córka generała”. Jak mowi A. Rdultowski „dziś bezsensowne jest używanie przeze mnie zmodyfikowanej nazwy zespołu, po to, by grać „stare hity”, bo już nie ma podzialu na dwa projekty, więc wrociłem do nazwy „matki”. Teraz jest tylko Dr. Hackenbush”.

Sklad:
* Andrzej „Zmora” Rdultowski – śpiew, gitara elektryczna
* Jacek Jankowski – gitara basowa
* Aleksander Szmidt – perkusja

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Vader w Magnetofonie
lodzmiastem
Finał konkursu Łódź Miastem Talentów
Normalsi i Jelonek w Scenografii

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*