Dotknij Teatru na Bis

DOTKNIJ-TEATRU-PLAKAT-DT-NA-BISDyrekcja Poleskiego Ośrodka Sztuki w Łodzi wraz z Grupą Inicjatywną projektu Dotknij Teatru – łódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru na niezwykłą przyjemnością zaprasza na DT na BIS w terminie 5-24.06.2017.

Ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Łodzi, przyznanych akcji Dotknij Teatru w 2017 roku, powstało 21 premierowych wydarzeń łódzkiego teatru offowego, dedykowanych widzom z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru. Kilka z nich ma szczególną wartość artystyczną.

Wybitną oprawę DT na BIS stworzą również spektakle gościnne – „Ćwiczenia stylistyczne” Teatru Studio i Teatru Malabar Hotel z Warszawy w reżyserii Marii Żynel oraz „Stopklatka” z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu w reżyserii Łukasza Chrzuszcza. Nasze zaproszenie przyjęła wspaniała aktorka, Mistrzyni teatru polskiego – Maja Komorowska, która będzie gwiazdą spotkania autorskiego prowadzonego przez Tomasza Rodowicza.

Pokazom spektakli będą towarzyszyły spotkania, retrospektywna wystawa zdjęć dokumentujących DT 2017, autorstwa znanego łódzkiego duetu HaWa. Cykl zamknie pokaz spektaklu „Camille” w reżyserii Kamili Klamut, uhonorowanego w Edynburgu w 2016 roku oraz dyskusja krytyczna. Szczegółowy harmonogram na www.dotknijteatru.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *