Plakat_Lodz6_1Dotknij Teatru to ogólnopolski projekt przygotowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, którego celem jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru  i widzów.

Międzynarodowy Dzień Teatru ustanowiono w 1961 r. dla upamiętnienia otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 r. Dzień obchodów wyznaczono na 27 marca.

W marcu łódzcy wielbiciele teatru będą mogli wziąć udział  w specjalnie z tej okazji przygotowanych wydarzeniach: spektaklach, próbach otwartych, warsztatach edukacyjnych, zwiedzaniu teatrów, spotkaniach z twórcami, wystawach, koncertach, czy happeningach.

W warto dodać, że w edycji 2013 poza Łodzią udział biorą: Będzin, Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Konin, Koszalin, Kraków, Lublin, Opole, Poznań, Rybnik, Rzeszów, Siedlec, Sosnowiec, Supraśl, Szczecin, Tarnowskie Góry, Toruń, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Wrocław, Wodzisław Śląski, Zabrze, Zielona Góra.

10.03.2013

    *
      13.00
      KIJO/Odkrywanie = Poruszenie
      warsztaty otwarte dla widzów instruktor prowadzący warsztat: Michał Ratajski, Adrian Bartczak, Małgorzata Lipczyńska goście specjalni: FOTO/VIDEO: Ula Pociecha, Mateusz Fronczak, Michał Krut
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Michał Ratajski, tel. 502 159 696
      : PS Dance Company
      ul. Gdańska 57 A

14.03.2013

    *
      17.00
      Źródła i przyszłość – 4 Żywioły
      Warsztat dla młodzieży/dorosłych prowadzenie: aktorzy Teatru Węgajty
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Centrum Kultury Młodych
      Centrum Kultury Młodych
      ul. Lokatorska 13, sala widowiskowa
    *
      17.00
      Źródła i przyszłość – 4 Żywioły
      Warsztat dla dzieci prowadzenie: aktorzy Teatru Węgajty
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Centrum Kultury Młodych
      Centrum Kultury Młodych
      ul. Lokatorska 13, sala widowiskowa

15.03.2013

    *
      16.00
      Taniec w powietrzu jako technika teatralna
      warsztat Instruktor prowadzący: Justyna Kozulska-Biesiada
      Wstęp: Cennik warsztatów: wszystkie 4 bloki – przedsprzedaż (do 10.03) – 180zł; po 10 marca – 200zł pierwszy blok – 30zł (blok pokazowy)
      Rezerwacja: kontakt: Justyna Kozulska 504 027 205, www.carnival.com.pl, carnival.lodz @gmail.com
      Carnival – Otwarta Przestrzeń Cyrkowa
      ul. Siewna 15
    *
      18.00
      Święto skrawka ziemi
      happening
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Centrum Kultury Młodych
      Centrum Kultury Młodych
      ul. Lokatorska 13, sala widowiskowa

16.03.2013

    *
      11.00
      Taniec w powietrzu jako technika teatralna
      warsztat instruktor prowadzący: Justyna Kozulska-Biesiada
      Wstęp: Cennik warsztatów: wszystkie 4 bloki – przedsprzedaż (do 10.03) – 180zł; po 10 marca – 200zł pierwszy blok – 30zł (blok pokazowy)
      Rezerwacja: kontakt: Justyna Kozulska 504 027 205, www.carnival.com.pl, carnival.lodz @gmail.com
      Carnival – Otwarta Przestrzeń Cyrkowa
      ul. Siewna 15
    *
      16.00
      Taniec w powietrzu jako technika teatralna
      warsztat instruktor prowadzący: Justyna Kozulska-Biesiada
      Wstęp: Cennik warsztatów: wszystkie 4 bloki – przedsprzedaż (do 10.03) – 180zł; po 10 marca – 200zł pierwszy blok – 30zł (blok pokazowy)
      Rezerwacja: kontakt: Justyna Kozulska 504 027 205, www.carnival.com.pl, carnival.lodz @gmail.com
      Carnival – Otwarta Przestrzeń Cyrkowa
      ul. Siewna 15
    *
      18.00
      Ziemia B
      spektakl plenerowy reżyseria: Wacław Sobaszek występują: aktorzy Teatru Węgajty
      Wstęp: bezpłatny
      plac przed Centrum Kultury Młodych
      ul. Lokatorska 13
    *
      19.00
      Seminarium Źródła i przyszłość
      Dyskusja po spektaklu Ziemia B, z udziałem aktorów, adeptów warsztatów, publiczności i przedstawicieli środowisk ekologicznych z Łodzi. Prezentacja (m.in.) dokumentacji filmowej projektu 4 Żywioły.
      Wstęp: bezpłatny
      Centrum Kultury Młodych
      ul. Lokatorska 13

17.03.2013

    *
      11.00
      Taniec w powietrzu jako technika teatralna
      warsztat instruktor prowadzący: Justyna Kozulska-Biesiada
      Wstęp: Cennik warsztatów: wszystkie 4 bloki – przedsprzedaż (do 10.03) – 180zł; po 10 marca – 200zł pierwszy blok – 30zł (blok pokazowy)
      Rezerwacja: kontakt: Justyna Kozulska 504 027 205, www.carnival.com.pl, carnival.lodz @gmail.com
      Carnival – Otwarta Przestrzeń Cyrkowa
      ul. Siewna 15
    *
      13.00
      KIJO/Odkrywanie = Poruszenie
      warsztaty otwarte dla widzów instruktor prowadzący warsztat: Michał Ratajski, Adrian Bartczak, Małgorzata Lipczyńska goście specjalni: FOTO/VIDEO: Ula Pociecha, Mateusz Fronczak, Michał Krut
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Michał Ratajski, tel. 502 159 696
      PS Dance Company
      ul. Gdańska 57 A

18.03.2013

    *
      17.00
      Teatr w bramie
      warsztat otwarty dla młodzieży reżyseria: Marek Cichucki autor tekstu: Marek Cichucki scenariusz: Marek Cichucki
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Informacje i zapisy: Agata Dawidowicz, tel. 501 180 632, a.dawidowicz @gorna.pl
      Ośrodek Kultury „Górna”
      ul. Siedlecka 1
    *
      19.00
      Ocalić od zapomnienia – Teatr 7.15
      spektakl/wystawa/projekcje reżyseria: Marek Kołaczkowski wykonawcy muzyki: Samokhin Band prelegent: Krystyna Piaseczna, Marek Kołaczkowski występują: Alicja Krawczykówa, Ireneusz Kaskiewicz, Gustaw Lutkiewicz, Stanisław Jaskółka, Maciej Małek, Bohdan Wróblewski, Stanisław Kwaśniak, Grażyna Marzec, Bogumił Antczak, Jerzy Gruza, Krzysztof Materna, Jan Pietrzak
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Stowarzyszenie INTV i Promised Land
      Stowarzyszenie INTV i Promised Land
      ul. Rewolucji 1905 r. 78/80

19.03.2013

    *
      11.00
      Niebieski w moim mieście
      warsztat dla dzieci ze szkół podstawowych instruktor prowadzący warsztat: Mirosława Truchta-Nowicka
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Informacje i zapisy: tel.: 42 254 90 11, 42 254 90 94; www.muzeum-lodz.pl, wycieczki @muzeum-lodz.pl
      Muzeum Miasta Łodzi
      ul. Ogrodowa 15
    *
      11.00
      Piękna i bestia
      spektakl scenariusz i reżyseria: nauczyciele łódzkich szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych choreografia: nauczyciele łódzkich szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych autor tekstu: Gabrielle-Suzanne Barbot de Villeneuve występują: uczniowie łódzkich szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych scenografia: nauczyciele i uczniowie łódzkich szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych prowadzący warsztat: Aktorzy i inni pracownicy Teatru „Pinokio”
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi
      Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi, Mała Sala
      ul. Zachodnia 93
    *
      17.00
      Teatr w bramie
      warsztat otwarty dla młodzieży reżyseria: Marek Cichucki autor tekstu: Marek Cichucki scenariusz: Marek Cichucki
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Informacje i zapisy: Agata Dawidowicz, tel. 501 180 632, a.dawidowicz @gorna.pl
      Ośrodek Kultury „Górna”
      ul. Siedlecka 1

20.03.2013

    *
      17.00
      Teatr w bramie
      warsztat otwarty dla młodzieży reżyseria: Marek Cichucki autor tekstu: Marek Cichucki scenariusz: Marek Cichucki
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Informacje i zapisy: Agata Dawidowicz, tel. 501 180 632, a.dawidowicz @gorna.pl
      Ośrodek Kultury „Górna”
      ul. Siedlecka 1
    *
      19.00
      Looking for Promised Land/Szukając Ziemi Obiecanej
      performance reżyseria: Katarzyna Raduszyńska autor tekstu: Katarzyna Raduszyńska scenografia: Paweł Walicki wykonawcy muzyki: Dominik Strycharski choreografia: Aleksandra Borys występują: Michał Bieliński, Piotr Łukaszczyk, Aleksandra Borys, Katarzyna Raduszyńska, Paweł Walicki, Dominik Strycharski
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Stowarzyszenie INTV i Promised Land
      Stowarzyszenie INTV i Promised Land
      ul. Rewolucji 1905 r. 78/80

21.03.2013

    *
      0.00
      Wszędo-domni
      warsztaty zamknięte reżyseria: Dorota Porowska, Julia Jakubowska, Paweł Korbus scenariusz zbiorowy występują: mieszkańcy ośrodka dla bezdomnych Instruktor prowadzący warsztat: Dorota Porowska, Julia Jakubowska, Paweł Korbus, Marcin Polak
      Schronisko dla bezdomnych
    *
      13.00
      Alicja w krainie czarów
      próba generalna otwarta dla widzów autor tekstu: Lewis Carroll adaptacja i piosenki: Waldemar Wolański reżyseria: Waldemar Wolański projekty lalek: Marta Tomczak projekty dekoracji: Andrzej Polakowski opieka scenograficzna: Iwona Brzezińska muzyka: fragmenty utworów Szostakowicza, Prokofieva, Czajkowskiego występują: Emilia Szepietowska – Alicja; Patrycja Czyszpak – Kwiat, Lokaj Ryba, Dziecko-prosię; Katarzyna Kawalec – Kwiat, Alicja żywo planowa; Katarzyna Stanisz – Kwiat, Kucharka, Suseł, Karta Dwójka; Małgorzata Wolańska – Siostra Alicji, Królowa Kier; Karolina Zajdel – Księżna, Karta Siódemka; Marcin Marzec – Biały Królik, Gąsienica; Wojtek Kondzielnik – Kwiat, Kapelusznik, Walet Kier, Karta Piątka; Patryk Steczek – Lokaj Żaba, Król Kier; Kamil Witaszak – Kwiat, Kot Którysięzawszeuśmiecha, Zając marcowy
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Teatr Lalek Arlekin

      ul. Piotrkowska 282a (tymczasowa siedziba Teatru Arlekin)
    *
      17.00
      Teatr w bramie
      warsztat otwarty dla młodzieży reżyseria: Marek Cichucki autor tekstu: Marek Cichucki scenariusz: Marek Cichucki
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Informacje i zapisy: Agata Dawidowicz, tel. 501 180 632, a.dawidowicz @gorna.pl
      Ośrodek Kultury „Górna”
      ul. Siedlecka 1
    *
      19.00
      Fajdros
      spektakl teatru tańca reżyseria: Jacek Owczarek autor tekstu: Juliusz Grzybowski kompozytor: Wojciech Łaba występują: Tancerze Pracowni Fizycznej
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi
      Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi, Duża Sala
      ul. Więckowskiego 15
    *
      19.00
      Looking for Promised Land / Szukając Ziemi Obiecanej
      performance reżyseria: Katarzyna Raduszyńska autor tekstu: Katarzyna Raduszyńska scenografia: Paweł Walicki wykonawcy muzyki: Dominik Strycharski choreografia: Aleksandra Borys występują: Michał Bieliński, Piotr Łukaszczyk, Aleksandra Borys, Katarzyna Raduszyńska, Paweł Walicki, Dominik Strycharski
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Stowarzyszenie INTV i Promised Land
      Stowarzyszenie INTV i Promised Land
      ul. Rewolucji 1905 r. 78/80
    *
      19.00
      Pieśni Świata – Wielki Chór Młodej Chorei
      koncert kompozytor: Tomasz Krzyżanowski choreografia: Dorota Porowska, Justyna Sobieraj-Bednarek występują: Wielki Chór Młodej Chorei instruktor prowadzący warsztat :Tomasz Krzyżanowski, Jakub Pałys, Dominika Jarosz, Elina Toneva, Joanna Chmielecka, Majka Justyna, Dominika Krzyżanowska
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Fabryka Sztuki w Łodzi
      Fabryka Sztuki w Łodzi
      ul. Tymienieckiego 3

22.03.2013

    *
      0.00
      Seans „SPIRIT+ELEKTRO”
      performance scenariusz i reżyseria: Pola Amber/ Paweł Korbus scenografia: Paweł Korbus kompozytor i wykonawca muzyki: Maciej Połynko projekcje: Maria Porzyc // Rami Shaya występują: Pola Amber/ Paweł Korbus/ Maciej Połynko goście specjalni: duuuuchy
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: pola.amber @fabrykasztuki.org
      Klub Nauczyciela
      ul. Piotrkowska 137/139
    *
      0.30
      Seans „SPIRIT+ELEKTRO”
      performance scenariusz i reżyseria: Pola Amber/ Paweł Korbus scenografia: Paweł Korbus kompozytor i wykonawca muzyki: Maciej Połynko projekcje: Maria Porzyc // Rami Shaya występują: Pola Amber/ Paweł Korbus/ Maciej Połynko goście specjalni: duuuuchy
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: pola.amber @fabrykasztuki.org
      Klub Nauczyciela
      ul. Piotrkowska 137/139
    *
      15.00
      Pobyt tolerowany
      performance koncepcja i realizacja projektu: Weronika Fibich- Foremska narrator akcji, scenariusz projektu, prowadzenie warsztatów dla dzieci cudzoziemców: Ewa Łukasiewicz instalacje: Justyna Rochala materiał wideo: Grzegorz Habryn (PSM) zdjęcia i materiał wideo z udziałem rodziny cudzoziemców: Ewa Ciechanowska muzyka: Tomasz Krzyżanowski montaż audycji radiowej, gromadzenie materiałów, organizacja i promocja projektu: Patrycja Terciak gromadzenie materiałów, organizacja i promocja projektu: Elżbieta Mentel, Katarzyna Skręt konsultacje merytoryczne, tłumaczenia: Joanna Paliwoda-Szubańska
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Wejściówki do odbioru w dniach 19, 20, 21 marca w godzinach 16.00 – 18.00 w Teatrze Szwalnia.

      ul. Piotrkowska 31/56
    *
      17.00
      Pobyt tolerowany
      performance koncepcja i realizacja projektu: Weronika Fibich- Foremska narrator akcji, scenariusz projektu, prowadzenie warsztatów dla dzieci cudzoziemców: Ewa Łukasiewicz instalacje: Justyna Rochala materiał wideo: Grzegorz Habryn (PSM) zdjęcia i materiał wideo z udziałem rodziny cudzoziemców: Ewa Ciechanowska muzyka: Tomasz Krzyżanowski montaż audycji radiowej, gromadzenie materiałów, organizacja i promocja projektu: Patrycja Terciak gromadzenie materiałów, organizacja i promocja projektu: Elżbieta Mentel, Katarzyna Skręt konsultacje merytoryczne, tłumaczenia: Joanna Paliwoda-Szubańska
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Wejściówki do odbioru w dniach 19, 20, 21 marca w godzinach 16.00 – 18.00 w Teatrze Szwalnia.

      ul. Piotrkowska 31/56
    *
      17.00
      Teatr absurdu w 502 – Jak grać Dürrenmatta?
      wykład/prelekcja
      Wstęp: bezpłatny
      Dom Kultury 502
      ul. Gorkiego 16
    *
      17.00
      Teatr w bramie
      warsztat otwarty dla młodzieży reżyseria: Marek Cichucki autor tekstu: Marek Cichucki scenariusz: Marek Cichucki
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Informacje i zapisy: Agata Dawidowicz, tel. 501 180 632, a.dawidowicz @gorna.pl
      Ośrodek Kultury „Górna”
      ul. Siedlecka 1
    *
      18.00
      Teatr absurdu w 502 – Wizyta starszej pani
      spektakl Teatru Fabryka Fajansu reżyseria: Marcin Górecki autor tekstu: Freiedrich Dürrenmatt występują: Justyna Socha, Wiktor Górecki, Maria Biernacka, Aneta Białek, Patrycja Dąbrowska, Adrianna Krawczyk, Adam Ałaszewski, Joanna Kołodzejczak, Aleksandra Pacho, Aleksandra Owczarek, Ewelina Goszczko prelegent: dr Marcin Górecki
      Wstęp: bezpłatny
      Dom Kultury 502
      ul. Gorkiego 16
    *
      19.00
      Pobyt tolerowany
      performance koncepcja i realizacja projektu: Weronika Fibich- Foremska narrator akcji, scenariusz projektu, prowadzenie warsztatów dla dzieci cudzoziemców: Ewa Łukasiewicz instalacje: Justyna Rochala materiał wideo: Grzegorz Habryn (PSM) zdjęcia i materiał wideo z udziałem rodziny cudzoziemców: Ewa Ciechanowska muzyka: Tomasz Krzyżanowski montaż audycji radiowej, gromadzenie materiałów, organizacja i promocja projektu: Patrycja Terciak gromadzenie materiałów, organizacja i promocja projektu: Elżbieta Mentel, Katarzyna Skręt konsultacje merytoryczne, tłumaczenia: Joanna Paliwoda-Szubańska
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Wejściówki do odbioru w dniach 19, 20, 21 marca w godzinach 16.00 – 18.00 w Teatrze Szwalnia.

      ul. Piotrkowska 31/56
    *
      19.00
      Dotknij teatru 2013: odkrycia – odnowa! Bzik tropikalny
      spektakl Teatru TV pierwowzory: Mister Price czyli bzik tropikalny oraz Nowe wyzwolenie, autor: Stanisław Ignacy Witkiewicz reżyseria i scenariusz: Grzegorz Horst d’ Albertis (pseud. Grzegorza Jarzyny); scenografia: Barbara Hanicka; zdjęcia: Grzegorz Kuczeriszka; muzyka: Bolesław Rawski; obsada: Maja Ostaszewska, Cezary Kosiński, Mirosław Zbrojewicz, Adam Nawojczyk, Magdalena Kuta
      Wstęp: 10 złotych
      Rezerwacja: Muzeum Kinematografii w Łodzi
      Muzeum Kinematografii w Łodzi
      pl. Zwycięstwa 1
    *
      19.00
      Savannah Bay
      spektakl reżyseria: Anna Ciszowska autor tekstu: Marguerite Duras, przekład: Jolanta Sell kompozytor: Marcin Powalski scenografia: Konrad Szczęsny kostiumy: Zuzanna Markiewicz choreografia: Katarzyna Anna Małachowska występują: Barbara Dembińska, Katarzyna Anna Małachowska
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Rezerwacja i odbiór wejściówek w kasie Teatru Nowego, tel.: (42) 636 05 92
      Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi, Mała Sala
      ul. Zachodnia 93
    *
      19.00
      Looking for Promised Land / Szukając Ziemi Obiecanej
      performance reżyseria: Katarzyna Raduszyńska autor tekstu: Katarzyna Raduszyńska scenografia: Paweł Walicki wykonawcy muzyki: Dominik Strycharski choreografia: Aleksandra Borys występują: Michał Bieliński, Piotr Łukaszczyk, Aleksandra Borys, Katarzyna Raduszyńska, Paweł Walicki, Dominik Strycharski
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Stowarzyszenie INTV i Promised Land
      Stowarzyszenie INTV i Promised Land
      ul. Rewolucji 1905 r. 78/80
    *
      20.00
      Pokojówki
      spektakl Teatru Tańca PRO koncepcja, choreografia, reżyseria: Anna Banach, Magdalena Paszkiewicz, Wiktoria Wieczorek kostiumy: Zuzanna Markiewicz muzyka: Anna Sowa opieka formalna: Towarzystwo Kultury Teatralnej – Koło Łódzkie występują: Anna Banach (Solange), Magdalena Paszkiewicz (Pani), Wiktoria Wieczorek (Claire)
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych
      Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych
      ul. Zachodnia 54/56
    *
      22.00
      Seans „SPIRIT+ELEKTRO”
      performance scenariusz i reżyseria: Pola Amber/ Paweł Korbus scenografia: Paweł Korbus kompozytor i wykonawca muzyki: Maciej Połynko projekcje: Maria Porzyc // Rami Shaya występują: Pola Amber/ Paweł Korbus/ Maciej Połynko goście specjalni: duuuuchy
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: pola.amber @fabrykasztuki.org
      Klub Nauczyciela
      ul. Piotrkowska 137/139
    *
      22.00
      Noc teatru
      warsztat teatralny instruktor prowadzący: Barbara Wójcik-Wiktorowicz
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Informacje i zapisy: Agata Dawidowicz, tel. 501 180 632, a.dawidowicz @gorna.pl
      Ośrodek Kultury „Górna”
      ul. Siedlecka 1
    *
      22.30
      Seans „SPIRIT+ELEKTRO”
      performance scenariusz i reżyseria: Pola Amber/ Paweł Korbus scenografia: Paweł Korbus kompozytor i wykonawca muzyki: Maciej Połynko projekcje: Maria Porzyc // Rami Shaya występują: Pola Amber/ Paweł Korbus/ Maciej Połynko goście specjalni: duuuuchy
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: pola.amber @fabrykasztuki.org
      Klub Nauczyciela
      ul. Piotrkowska 137/139
    *
      23.00
      Seans „SPIRIT+ELEKTRO”
      performance scenariusz i reżyseria: Pola Amber/ Paweł Korbus scenografia: Paweł Korbus kompozytor i wykonawca muzyki: Maciej Połynko projekcje: Maria Porzyc // Rami Shaya występują: Pola Amber/ Paweł Korbus/ Maciej Połynko goście specjalni: duuuuchy
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: pola.amber @fabrykasztuki.org
      Klub Nauczyciela
      ul. Piotrkowska 137/139
    *
      23.30
      Seans „SPIRIT+ELEKTRO”
      performance scenariusz i reżyseria: Pola Amber/ Paweł Korbus scenografia: Paweł Korbus kompozytor i wykonawca muzyki: Maciej Połynko projekcje: Maria Porzyc // Rami Shaya występują: Pola Amber/ Paweł Korbus/ Maciej Połynko goście specjalni: duuuuchy
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: pola.amber @fabrykasztuki.org
      Klub Nauczyciela
      ul. Piotrkowska 137/139

23.03.2013

    *
      12.00
      Dotknij teatru 2013: odkrycia – odnowa! Po co ludziom wiersze? Spotkanie z magią teatru
      warsztaty/spektakl Teatru TV dla dzieci
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: kino @kinomuzeum.pl
      Muzeum Kinematografii w Łodzi
      pl. Zwycięstwa 1
    *
      15.00
      Pobyt tolerowany
      performance koncepcja i realizacja projektu: Weronika Fibich- Foremska narrator akcji, scenariusz projektu, prowadzenie warsztatów dla dzieci cudzoziemców: Ewa Łukasiewicz instalacje: Justyna Rochala materiał wideo: Grzegorz Habryn (PSM) zdjęcia i materiał wideo z udziałem rodziny cudzoziemców: Ewa Ciechanowska muzyka: Tomasz Krzyżanowski montaż audycji radiowej, gromadzenie materiałów, organizacja i promocja projektu: Patrycja Terciak gromadzenie materiałów, organizacja i promocja projektu: Elżbieta Mentel, Katarzyna Skręt konsultacje merytoryczne, tłumaczenia: Joanna Paliwoda-Szubańska
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Wejściówki do odbioru w dniach 19, 20, 21 marca w godzinach 16.00 – 18.00 w Teatrze Szwalnia.

      ul. Piotrkowska 31/56
    *
      17.00
      Pobyt tolerowany
      performance koncepcja i realizacja projektu: Weronika Fibich- Foremska narrator akcji, scenariusz projektu, prowadzenie warsztatów dla dzieci cudzoziemców: Ewa Łukasiewicz instalacje: Justyna Rochala materiał wideo: Grzegorz Habryn (PSM) zdjęcia i materiał wideo z udziałem rodziny cudzoziemców: Ewa Ciechanowska muzyka: Tomasz Krzyżanowski montaż audycji radiowej, gromadzenie materiałów, organizacja i promocja projektu: Patrycja Terciak gromadzenie materiałów, organizacja i promocja projektu: Elżbieta Mentel, Katarzyna Skręt konsultacje merytoryczne, tłumaczenia: Joanna Paliwoda-Szubańska
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Wejściówki do odbioru w dniach 19, 20, 21 marca w godzinach 16.00 – 18.00 w Teatrze Szwalnia.

      ul. Piotrkowska 31/56
    *
      17.00
      Dotknij teatru 2013: odkrycia – odnowa! Moralność pani Dulskiej (2006)
      spektakl teatru TV autor pierwowzoru: Gabriela Zapolska reżyseria: Anna Augustynowicz; realizacja telewizyjna: Józef Kowalewski; scenografia: Waldemar Zawodziński; muzyka: Jacek Wierzchowski; obsada: Anna Januszewska, Robert Gondek, Joanna Matuszak, Grażyna Madej
      Wstęp: 10 złotych
      Rezerwacja: Muzeum Kinematografii w Łodzi
      Muzeum Kinematografii w Łodzi
      pl. Zwycięstwa 1
    *
      19.00
      Pobyt tolerowany
      performance koncepcja i realizacja projektu: Weronika Fibich- Foremska narrator akcji, scenariusz projektu, prowadzenie warsztatów dla dzieci cudzoziemców: Ewa Łukasiewicz instalacje: Justyna Rochala materiał wideo: Grzegorz Habryn (PSM) zdjęcia i materiał wideo z udziałem rodziny cudzoziemców: Ewa Ciechanowska muzyka: Tomasz Krzyżanowski montaż audycji radiowej, gromadzenie materiałów, organizacja i promocja projektu: Patrycja Terciak gromadzenie materiałów, organizacja i promocja projektu: Elżbieta Mentel, Katarzyna Skręt konsultacje merytoryczne, tłumaczenia: Joanna Paliwoda-Szubańska
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Wejściówki do odbioru w dniach 19, 20, 21 marca w godzinach 16.00 – 18.00 w Teatrze Szwalnia.

      ul. Piotrkowska 31/56
    *
      19.00
      Teatr absurdu w 502 – TOTAL Impro
      przygotowanie: Łukasz Bzura
      Wstęp: bezpłatny
      Dom Kultury 502
      ul. Gorkiego 16
    *
      19.00
      Dotknij teatru 2013: odkrycia – odnowa! Poskromienie złośnicy (2005)
      spektakl teatru TV autor pierwowzoru: William Szekspir reżyseria: Krzysztof Warlikowski; realizacja telewizyjna: Józef Kowalewski; scenografia: Małgorzata Szczęśniak; muzyka: Paweł Mykietyn; obsada aktorska: Marcin Troński, Adam Ferency, Danuta Stenka, Małgorzata Kożuchowska, Marcin Dorociński
      Wstęp: 10 złotych
      Rezerwacja: Muzeum Kinematografii w Łodzi
      Muzeum Kinematografii w Łodzi
      pl. Zwycięstwa 1
    *
      19.00
      Savannah Bay
      spektakl reżyseria: Anna Ciszowska autor tekstu: Marguerite Duras, przekład: Jolanta Sell kompozytor: Marcin Powalski scenografia: Konrad Szczęsny kostiumy: Zuzanna Markiewicz choreografia: Katarzyna Anna Małachowska występują: Barbara Dembińska, Katarzyna Anna Małachowska
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Rezerwacja i odbiór wejściówek w kasie Teatru Nowego, tel.: (42) 636 05 92
      Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi, Mała Sala
      ul. Zachodnia 93
    *
      19.00
      Ocalić od zapomnienia – Teatr 7.15
      spektakl/wystawa/projekcje reżyseria: Marek Kołaczkowski wykonawcy muzyki: Samokhin Band prelegent: Krystyna Piaseczna, Marek Kołaczkowski występują: Alicja Krawczykówa, Ireneusz Kaskiewicz, Gustaw Lutkiewicz, Stanisław Jaskółka, Maciej Małek, Bohdan Wróblewski, Stanisław Kwaśniak, Grażyna Marzec, Bogumił Antczak, Jerzy Gruza, Krzysztof Materna, Jan Pietrzak
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Stowarzyszenie INTV i Promised Land
      Stowarzyszenie INTV i Promised Land
      ul. Rewolucji 1905 r. 78/80
    *
      19.00
      Przypadek Adasia Miauczyńskiego
      spektakl zespołu Scena Forum reżyseria: Andrzej Czerny autor tekstu: Marek Koterski scenariusz: Andrzej Czerny kompozytor i nagranie muzyki: Barbara Drózd-Grieve występują: Włodzimierz Twardowski prelegent: Maciej Robert goście specjalni: Marek Koterski
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Śródmiejskie Forum Kultury — Dom Literatury
      Śródmiejskie Forum Kultury — Dom Literatury
      ul. Roosevelta 17
    *
      20.00
      Brzydal – praca w procesie
      pokaz koncepcja: Janusz Adam Biedrzycki reżyseria: Magdalena Paszkiewicz choreografia: Janusz Adam Biedrzycki kompozytor: Jakub Pałys występują: Adrianna Binkowska, Michalina Pietrzak, Ewa Otomańska, Aleksandra Ziomek, Aleksandra Kacprzak, Milena Kranik, Piotr Fraszczyński, Tomek Kowalski, Jan Tarasiewicz, Damian Zamaro, Janusz Adam Biedrzycki
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Zapisy: chorea.warsztaty @gmail.com lub pod nr. tel. (+48) 506103207
      Fabryka Sztuki w Łodzi, sala drewniana
      ul. Tymienieckiego 3

24.03.2013

    *
      10.00
      Edukacja przez taniec
      warsztaty i wykład instruktor prowadzący warsztat: Iwona Olszowska prelegent: Juliusz Grzybowski
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi
      Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi, Mała Sala
      ul. Zachodnia 93
    *
      12.00
      Dotknij teatru 2013: odkrycia – odnowa! Czarno na białym, białe na czarnym. O! Teatr!
      warsztaty/spektakl Teatru TV dla dzieci
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: kino @kinomuzeum.pl
      Muzeum Kinematografii w Łodzi
      pl. Zwycięstwa 1
    *
      13.00
      KIJO/Odkrywanie = Poruszenie
      warsztaty otwarte dla widzów instruktor prowadzący warsztat: Michał Ratajski, Adrian Bartczak, Małgorzata Lipczyńska goście specjalni: FOTO/VIDEO: Ula Pociecha, Mateusz Fronczak, Michał Krut
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Michał Ratajski, tel. 502 159 696
      PS Dance Company
      ul. Gdańska 57 A
    *
      15.00
      Pobyt tolerowany
      performance koncepcja i realizacja projektu: Weronika Fibich- Foremska narrator akcji, scenariusz projektu, prowadzenie warsztatów dla dzieci cudzoziemców: Ewa Łukasiewicz instalacje: Justyna Rochala materiał wideo: Grzegorz Habryn (PSM) zdjęcia i materiał wideo z udziałem rodziny cudzoziemców: Ewa Ciechanowska muzyka: Tomasz Krzyżanowski montaż audycji radiowej, gromadzenie materiałów, organizacja i promocja projektu: Patrycja Terciak gromadzenie materiałów, organizacja i promocja projektu: Elżbieta Mentel, Katarzyna Skręt konsultacje merytoryczne, tłumaczenia: Joanna Paliwoda-Szubańska
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Wejściówki do odbioru w dniach 19, 20, 21 marca w godzinach 16.00 – 18.00 w Teatrze Szwalnia.

      ul. Piotrkowska 31/56
    *
      17.00
      Maszyna do opowiadania bajek
      scenariusz i reżyseria: Konrad Dworakowski występują: Aktorzy Teatru Pinokio kompozytor: Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki – Zespół SzaZa scenografia: Marika Wojciechowska wykonawcy muzyki: Zespół SzaZa instruktor prowadzący warsztat: Przemysław Buksiński – improwizacja, Michał Malinowski – opowiadanie historii, Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki – improwizacja muzyczna
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Teatr Pinokio
      Teatr Pinokio
      ul. Kopernika 16
    *
      17.00
      Pobyt tolerowany
      performance koncepcja i realizacja projektu: Weronika Fibich- Foremska narrator akcji, scenariusz projektu, prowadzenie warsztatów dla dzieci cudzoziemców: Ewa Łukasiewicz instalacje: Justyna Rochala materiał wideo: Grzegorz Habryn (PSM) zdjęcia i materiał wideo z udziałem rodziny cudzoziemców: Ewa Ciechanowska muzyka: Tomasz Krzyżanowski montaż audycji radiowej, gromadzenie materiałów, organizacja i promocja projektu: Patrycja Terciak gromadzenie materiałów, organizacja i promocja projektu: Elżbieta Mentel, Katarzyna Skręt konsultacje merytoryczne, tłumaczenia: Joanna Paliwoda-Szubańska
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Wejściówki do odbioru w dniach 19, 20, 21 marca w godzinach 16.00 – 18.00 w Teatrze Szwalnia.

      ul. Piotrkowska 31/56
    *
      19.00
      Pobyt tolerowany
      performance koncepcja i realizacja projektu: Weronika Fibich- Foremska narrator akcji, scenariusz projektu, prowadzenie warsztatów dla dzieci cudzoziemców: Ewa Łukasiewicz instalacje: Justyna Rochala materiał wideo: Grzegorz Habryn (PSM) zdjęcia i materiał wideo z udziałem rodziny cudzoziemców: Ewa Ciechanowska muzyka: Tomasz Krzyżanowski montaż audycji radiowej, gromadzenie materiałów, organizacja i promocja projektu: Patrycja Terciak gromadzenie materiałów, organizacja i promocja projektu: Elżbieta Mentel, Katarzyna Skręt konsultacje merytoryczne, tłumaczenia: Joanna Paliwoda-Szubańska
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Wejściówki do odbioru w dniach 19, 20, 21 marca w godzinach 16.00 – 18.00 w Teatrze Szwalnia.

      ul. Piotrkowska 31/56
    *
      19.00
      Dotknij teatru 2013: odkrycia – odnowa! Hamlet
      spektakl teatru lalek reż. Adam Walny
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: kino @kinomuzeum.pl
      Muzeum Kinematografii w Łodzi
      pl. Zwycięstwa 1

25.03.2013

    *
      10.00
      Wszechświat teatru
      interdyscyplinarny projekt artystyczno-edukacyjny reżyseria: Pola Amber, Dominika Krzyżanowska scenariusz: na podstwie książki „Historie niezwykłe o gwiazdach i planetach” Jefrema Lewitana kompozytor i wykonawca muzyki: Suavas Lewy występują: Pola Amber, Dominika Krzyżanowska, Suavas Lewy instruktor prowadzący warsztat: Anna Mrozińska
      Wstęp: bezpłatny
      Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne
      ul. Pomorska 16
    *
      10.00
      Lalki w przedszkolu
      warsztaty dla dzieci scenariusz: Anna Zadęcka-Zięba instruktorzy prowadzący warsztat: Anna Guzik, Aleksandra Gałaj, Katarzyna Kaleta, Katarzyna Maj, Pavel Kryksunou, Ryszard Zięba, Przemysław Jaszczak – Fundacja – ależ Gustawie!
      Wstęp: warsztaty zamknięte
      łódzkie przedszkola
    *
      11.00
      Nowe przestrzenie – między teorią a praktyką teatralną
      warsztat z zakresu reżyserii teatralnej – prowadzenie: Agata Duda-Gracz
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Informacje: Dorota Radziewicz, tel. 42 651 67 47, www.bok.lodz.pl
      Bałucki Ośrodek Kultury „Na Żubardzkiej”
      ul. Żubardzka 3
    *
      15.00
      Teatr w bramie
      pokaz reżyseria: Marek Cichucki autor tekstu: Marek Cichucki scenariusz: Marek Cichucki występują: uczestnicy warsztatów

      Start spod pawilonu „Dąbrówka”: róg ulic Dąbrowskiego i Tatrzańskiej
    *
      15.30
      Nowe przestrzenie – między teorią a praktyką teatralną
      konferencja z udziałem Agaty Dudy-Gracz, Jacka Owczarka, Andrzeja Makowieckiego i Adama Walnego
      Wstęp: bezpłatny
      Bałucki Ośrodek Kultury „Na Żubardzkiej”
      ul. Żubardzka 3
    *
      18.00
      Wernisaż prac konkursowych – plakatów promujących spektakl Moje drzewko pomarańczowe
      Wystawa prac stworzonych w konkursie na projekt plakatu promującego spektakl Moje drzewko pomarańczowe i towarzyszącą mu kampanię społeczną „Dzieci nie śmieci”. Konkurs na plakat firmujący akcję i spektakl oraz wystawa prac to jeden z elementów akcji społeczno-teatralnej opartej na kampanii „Dzieci nie śmieci”. Młodzi twórcy zaprezentują swoje dzieła w dniu premiery przedstawienia, który jednocześnie jest […]
      Wstęp: bezpłatny
      Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych
      ul. Zachodnia 54/56
    *
      19.00
      Moje drzewko pomarańczowe
      spektakl w ramach kampanii społecznej „Dzieci nie śmieci” Teatr Zupa Z Małpy autor tekstu: Jose Mauro de Vasconcelos scenariusz i reżyseria: Masza Bogucka scenografia: Masza Bogucka reżyseria świateł: Małgorzata Sendke choreografia: Marta Kuśmirek występują: Magda Dratkiewicz, Marta Kuśmirek, Patryk Steczek, Włodek Twardowski, Damian Kwapisiewicz, Michał Surosz muzyka grana na żywo na instrumencie berimbau
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych
      Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych
      ul. Zachodnia 54/56
    *
      19.00
      Out of the circus
      spektakl scenariusz i reżyseria: Mateusz Kownacki kompozytor: Waldemar Osiński scenografia: Irmina i Marek Kot-Zagalscy wykonawcy kostiumów: Ola Adamczuk, Paulina Nawrot występują: Justyna Kozulska-Biesiada, Artur Perskawiec, Irmina Kot Zagalska, Marek Kot-Zagalski, Mateusz Kownacki, Marzena Lesiak, Magda Smorąg, Jan Wilczkowski
      Wstęp: bezpłatny
      Carnival – Otwarta Przestrzeń Cyrkowa
      ul. Siewna 15
    *
      19.00
      Looking for Promised Land/Szukając Ziemi Obiecanej
      performance reżyseria: Katarzyna Raduszyńska autor tekstu: Katarzyna Raduszyńska scenografia: Paweł Walicki wykonawcy muzyki: Dominik Strycharski choreografia: Aleksandra Borys występują: Michał Bieliński, Piotr Łukaszczyk, Aleksandra Borys, Katarzyna Raduszyńska, Paweł Walicki, Dominik Strycharski
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Stowarzyszenie INTV i Promised Land
      Stowarzyszenie INTV i Promised Land
      ul. Rewolucji 1905 r. 78/80
    *
      20.30
      Беженцы (Wygnańcy)
      spektakl reżyseria: Marcin Brzozowski scenariusz/adaptacja: Marcin Brzozowski na motywach wywiadów Swietłany Aleksiejewicz z mieszkańcami Ziemi Czarnobylskiej scenografia: Ludomir Franczak kostiumy: Paulina Ptasznik występują: Iwona Dróżdż, Ewelina Kudeń, Magda Drab (PWSFTviT), Ada Janowska-Moniuszko (PWSFTviT), Marta Jar-czewska (PWSFTviT), Marek Nędza, Marcin Brzozowski
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Wejściówki do odbioru w dniach 19, 20, 21 marca w godzinach 16.00 – 18.00 w Teatrze Szwalnia.
      Piwnica Teatru Szwalnia
      ul. A. Struga 90

26.03.2013

    *
      10.00
      Wszechświat teatru
      interdyscyplinarny projekt artystyczno-edukacyjny reżyseria: Pola Amber, Dominika Krzyżanowska scenariusz: na podstwie książki „Historie niezwykłe o gwiazdach i planetach” Jefrema Lewitana kompozytor i wykonawca muzyki: Suavas Lewy występują: Pola Amber, Dominika Krzyżanowska, Suavas Lewy instruktor prowadzący warsztat: Anna Mrozińska
      Wstęp: bezpłatny
      Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne
      ul. Pomorska 16
    *
      10.00
      Nowe przestrzenie – między teorią a praktyką teatralną
      warsztat z zakresu teatru przedmiotu – prowadzenie: Adam Walny
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Informacje: Dorota Radziewicz, tel. 42 651 67 47, www.bok.lodz.pl
      Bałucki Ośrodek Kultury „Na Żubardzkiej”
      ul. Żubardzka 3
    *
      10.00
      Lalki w przedszkolu
      warsztaty dla dzieci scenariusz: Anna Zadęcka-Zięba instruktorzy prowadzący warsztat: Anna Guzik, Aleksandra Gałaj, Katarzyna Kaleta, Katarzyna Maj, Pavel Kryksunou, Ryszard Zięba, Przemysław Jaszczak – Fundacja – ależ Gustawie!
      Wstęp: warsztaty zamknięte
      łódzkie przedszkola
    *
      16.00
      Moje drzewko pomarańczowe
      spektakl w ramach kampanii społecznej „Dzieci nie śmieci” Teatr Zupa Z Małpy autor tekstu: Jose Mauro de Vasconcelos scenariusz i reżyseria: Masza Bogucka scenografia: Masza Bogucka reżyseria świateł: Małgorzata Sendke choreografia: Marta Kuśmirek występują: Magda Dratkiewicz, Marta Kuśmirek, Patryk Steczek, Włodek Twardowski, Damian Kwapisiewicz, Michał Surosz muzyka grana na żywo na instrumencie berimbau
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych
      Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych
      ul. Zachodnia 54/56
    *
      16.00
      Nowe przestrzenie – między teorią a praktyką teatralną
      warsztat z zakresu tworzenia scenariusza teatralnego – prowadzenie: Andrzej Makowiecki
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Informacje: Dorota Radziewicz, tel. 42 651 67 47, www.bok.lodz.pl
      Bałucki Ośrodek Kultury „Na Żubardzkiej”
      ul. Żubardzka 3
    *
      16.30
      Umrzeć w Atenach
      warsztat Chór Parallel Octave/ Teatr CHOREA reżyseria: Dara Weinberg autor tekstu: Ajschylos, Sofokles, Eurypides, Arystofanes scenariusz: Adaptacja Dary Weinberg choreografia: Janusz Adam Biedrzycki, Michał Ratajski kompozytor: Dara Weinberg, Tomasz Krzyżanowski, Chris Faesi wykonawcy muzyki: Agnes Szeląg, Julia Kubica, Norman Teale, Wielki Chór Młodej CHOREI występują: Pola Amber, Julia Jakubowska, Paweł Korbus, Piotr Kołoczko + 8 aktorów instruktor prowadzący warsztat: Dara Weinberg, Tomasz Krzyżanowski tłumacz: Artur Zapałowski goście specjalni: Studenci z International British School w Łodzi i z International American School w Warszawie, Szkoła Podstawowa nr 34 w Łodzi, tancerze z KIJO i Brzydala
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Nie wymagane są wcześniejsze zapisy.
      Fabryka Sztuki w Łodzi
      ul. Tymienieckiego 3
    *
      19.00
      Kokolobolo – dokumentacja z powstania spektaklu
      prezentacja filmu, spotkanie z autorką publikacji
      Wstęp: bezpłatny
      Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi, Mała Sala
      ul. Zachodnia 93
    *
      19.15
      Podróż zimowa
      spektakl autorka tekstu: Elfriede Jelinek przekład: Karolina Bikont reżyseria: Maja Kleczewska dramaturgia: Łukasz Chotkowski występują: Jakub Firewicz, Beata Ziejka, Karolina Adamczyk, Małgorzata Witkowska, Julia Wyszyńska, Michał Czachor, Michał Jarmicki, Artur Krajewski, Mateusz Łasowski, Piotr Stramowski
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Odbiór wejściówek w kasie Teatru.
      Teatr Powszechny w Łodzi
      ul. Legionów 21, Mała Scena
    *
      20.00
      Out of the circus
      spektakl scenariusz i reżyseria: Mateusz Kownacki kompozytor: Waldemar Osiński scenografia: Irmina i Marek Kot-Zagalscy wykonawcy kostiumów: Ola Adamczuk, Paulina Nawrot występują: Justyna Kozulska-Biesiada, Artur Perskawiec, Irmina Kot Zagalska, Marek Kot-Zagalski, Mateusz Kownacki, Marzena Lesiak, Magda Smorąg, Jan Wilczkowski
      Wstęp: bezpłatny
      Carnival – Otwarta Przestrzeń Cyrkowa
      ul. Siewna 15
    *
      20.30
      Беженцы (Wygnańcy)
      spektakl reżyseria: Marcin Brzozowski scenariusz/adaptacja: Marcin Brzozowski na motywach wywiadów Swietłany Aleksiejewicz z mieszkańcami Ziemi Czarnobylskiej scenografia: Ludomir Franczak kostiumy: Paulina Ptasznik występują: Iwona Dróżdż, Ewelina Kudeń, Magda Drab (PWSFTviT), Ada Janowska-Moniuszko (PWSFTviT), Marta Jar-czewska (PWSFTviT), Marek Nędza, Marcin Brzozowski
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Wejściówki do odbioru w dniach 19, 20, 21 marca w godzinach 16.00 – 18.00 w Teatrze Szwalnia.
      Piwnica Teatru Szwalnia
      ul. A. Struga 90

27.03.2013 – Międzynarodowy Dzień Teatru

    *
      10.00
      Wszechświat teatru
      reżyseria: Pola Amber, Dominika Krzyżanowska scenariusz: na podstwie książki „Historie niezwykłe o gwiazdach i planetach” Jefrema Lewitana kompozytor i wykonawca muzyki: Suavas Lewy występują: Pola Amber, Dominika Krzyżanowska, Suavas Lewy instruktor prowadzący warsztat: Anna Mrozińska
      Wstęp: bezpłatny
      Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne
      ul. Pomorska 16
    *
      10.00
      Nowe przestrzenie – między teorią a praktyką teatralną
      warsztat z zakresu ruchu w teatrze – prowadzenie: Jacek Owczarek
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Informacje: Dorota Radziewicz, tel. 42 651 67 47, www.bok.lodz.pl
      Bałucki Ośrodek Kultury „Na Żubardzkiej”
      ul. Żubardzka 3
    *
      10.00
      Lalki w przedszkolu
      warsztaty dla dzieci scenariusz: Anna Zadęcka-Zięba instruktorzy prowadzący warsztat: Anna Guzik, Aleksandra Gałaj, Katarzyna Kaleta, Katarzyna Maj, Pavel Kryksunou, Ryszard Zięba, Przemysław Jaszczak – Fundacja – ależ Gustawie!
      Wstęp: warsztaty zamknięte
      łódzkie przedszkola
    *
      10.00
      Dni teatralnej aktywizacji szkół
      finał konkursu i parada
      Wstęp: bezpłatny
      Klub Nauczyciela
      ul. Piotrkowska 137/139
    *
      11.00
      Teatr absurdu w 502 – Z mroku czyli Trupa Trupa
      spektakl/warsztat Teatru Nie…letni scenariusz i reżyseria: Antoni Bańkowski kompozytor: Wojciech Lemański występują: Zuzia Sosnowska, Julia Sosnowska, Marcelina Falińska-Toboła, Dominika Ganicz, Michał Jacoń, Patrycja Płoszaj, Natalia Nowakowska, Martyna Jaszczuk instruktor prowadzący warsztat: Antoni Bańkowski
      Wstęp: bezpłatny
      Dom Kultury 502
      ul. Gorkiego 16
    *
      12.00
      Uliczne impresje
      happening reżyseria: Kamil Kuligowski scenografia: Justyna Rochala występują: Kamil Kuligowski, Krzysztof Nowak, Olimpia Michoń, Marek Sobieraj, Arkadiusz Marek, Dominika Sułat

      Pasaż Schillera, ulica Piotrkowska
    *
      15.00
      Teatr w bramie
      pokaz reżyseria: Marek Cichucki autor tekstu: Marek Cichucki scenariusz: Marek Cichucki występują: uczestnicy warsztatów

      ul. Piotrkowska — od skrzyżowania z ul. Więckowskiego do Pasażu Schillera. Start: Piotrkowska/Więckowskiego
    *
      18.00
      Influenza-H5N1
      spektakl Grupy ab’TEATR inscenizacja: Tomasz Konopka scenariusz: Aleksandra Jusiuk, Ania Maszewska, Arkadiusz Starzykowski, Tomasz Konopka występują: Aleksandra Jusiuk, Ania Maszewska, Arkadiusz Starzykowski
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych
      Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych
      ul. Zachodnia 54/56
    *
      18.00
      Teatr absurdu w 502 – Podróż do Buenos Aires
      spektakl Teatru Fabryka Fajansu reżyseria: Marcin Górecki autor tekstu: Amanita Muskaria występują: Justyna Socha prelegent: dr Marcin Górecki
      Wstęp: bezpłatny
      Dom Kultury 502
      ul. Gorkiego 16
    *
      18.00
      Umrzeć w Atenach
      czytanie Chór Parallel Octave/ Teatr CHOREA reżyseria: Dara Weinberg autor tekstu: Ajschylos, Sofokles, Eurypides, Arystofanes scenariusz: Adaptacja Dary Weinberg choreografia: Janusz Adam Biedrzycki, Michał Ratajski kompozytor: Dara Weinberg, Tomasz Krzyżanowski, Chris Faesi wykonawcy muzyki: Agnes Szeląg, Julia Kubica, Norman Teale, Wielki Chór Młodej CHOREI występują: Pola Amber, Julia Jakubowska, Paweł Korbus, Piotr Kołoczko + 8 aktorów instruktor prowadzący warsztat: Dara Weinberg, Tomasz Krzyżanowski tłumacz: Artur Zapałowski goście specjalni: Studenci z International British School w Łodzi i z International American School w Warszawie, Szkoła Podstawowa nr 34 w Łodzi, tancerze z KIJO i Brzydala
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Stowarzyszenie Teatralne CHOREA
      Fabryka Sztuki w Łodzi
      ul. Tymienieckiego 3
    *
      18.00
      Dotknij teatru 2013: odkrycia – odnowa! Historyja o chwalebnym zmartwychwstaniu Pańskim (1995)
      spektakl teatru TV autor pierwowzoru: Mikołaj z Wilkowiecka reżyseria: Piotr Cieplak; zdjęcia: Wojciech Rawecki; scenografia: Beata Wodecka; muzyka: zespół Kormorany; obsada: Katarzyna Chrzanecka, Karina Krzywicka, Krystyna Maksymowicz, Edyta Torhan-Kowalewska, Wiesław Cichy, Wojciech Czarnota, Cezary Żak
      Wstęp: 10 złotych
      Rezerwacja: Muzeum Kinematografii w Łodzi
      Muzeum Kinematografii w Łodzi
      pl. Zwycięstwa 1
    *
      19.00
      Mayday 2
      spektakl autor tekstu: Ray Cooney przekład: Elżbieta Woźniak reżyseria: Marcin Sławiński scenografia: Wojciech Stefaniak kostiumy: Wanda Kowalska występują: Katarzyna Kowalczuk/Aleksandra Listwan, Barbara Lauks, Piotr Lauks, Mateusz Olszewski, Grzegorz Pawlak, Michał Szewczyk, Beata Ziejka
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Odbiór wejściówek w kasie Teatru.
      Teatr Powszechny w Łodzi
      ul. Legionów 21, Duża Scena
    *
      19.00
      Duch pani Ordonówny
      spektakl Teatru Przedwojennej Rozrywki z Rudy Pabianickiej scenariusz i reżyseria: Marcel Szytenchelm
      Wstęp: bezpłatny
      Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2
      ul. Sopocka 3/5

28.03.2013

    *
      17.00
      I Ifigenia
      spektakl dramaturgia: Szczepan Orłowski reżyseria: Tomasz Bazan kostiumy, realizacja wideo, kamera live: Patrycja Płanik muzyka i opracowanie muzyczne: Marcin Janus realizacja światła, projekcje video: Maciej Połynko współpraca scenograficzna: Martin Shwitzsh, Patrycja Płanik współpraca kostiumograficzna: Aleksandra Adamczuk występują: Mirosława Olbińska, Tomasz Bazan, Sławomir Sulej, Piotr Trojan
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Rezerwacja i odbiór wejściówek w kasie Teatru Nowego, tel.: (42) 636 05 92
      Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi, Mała Sala
      ul. Zachodnia 93
    *
      18.00
      Maszyna do opowiadania bajek
      scenariusz i reżyseria: Konrad Dworakowski występują: Aktorzy Teatru Pinokio kompozytor: Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki – Zespół SzaZa scenografia: Marika Wojciechowska wykonawcy muzyki: Zespół SzaZa instruktor prowadzący warsztat: Przemysław Buksiński – improwizacja, Michał Malinowski – opowiadanie historii, Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki – improwizacja muzyczna
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Teatr Pinokio
      Teatr Pinokio
      ul. Kopernika 16
    *
      19.00
      I Ifigenia
      spektakl dramaturgia: Szczepan Orłowski reżyseria: Tomasz Bazan kostiumy, realizacja wideo, kamera live: Patrycja Płanik muzyka i opracowanie muzyczne: Marcin Janus realizacja światła, projekcje video: Maciej Połynko współpraca scenograficzna: Martin Shwitzsh, Patrycja Płanik współpraca kostiumograficzna: Aleksandra Adamczuk występują: Mirosława Olbińska, Tomasz Bazan, Sławomir Sulej, Piotr Trojan
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Rezerwacja i odbiór wejściówek w kasie Teatru Nowego, tel.: (42) 636 05 92
      Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi, Mała Sala
      ul. Zachodnia 93
    *
      20.46
      KIJO/Odkrywanie = Poruszenie
      pokaz powarsztatowy kompozytor: Suavas Lewy wykonawcy muzyki: Suavas Lewy instruktor prowadzący warsztat: Michał Ratajski, Adrian Bartczak, Małgorzata Lipczyńska występują: uczestnicy warsztatów goście specjalni: FOTO/VIDEO: Ula Pociecha, Mateusz Fronczak, Michał Krut
      Wstęp: bezpłatny
      Rezerwacja: Michał Ratajski, tel. 502 159 696
      Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych
      ul. Zachodnia 54/56

Zobacz także:

Premiery teatralne – marzec 2013

Repertuar teatrów – marzec 2013

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ls13
Teatr na wakacje – informacje
Makbet ŁK’a – szepty i podszepty – nowy spektakl Łodzi Kaliskiej
Premiera opery Il mondo della luna w Akademii Muzycznej

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*