Dorena w Improwizacji (zakończony)

dorena30 października w Improwizacji (Wólczańska 38) o 21 rozpocznie się koncert zespołu Dorena ze Szwecji. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na te wydarzenie.

   
Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W tytule wpiszecie „Konkurs Improwizacja”, w treści napiszecie krótkie uzasadnienie, dlaczego chcecie otrzymać bilet oraz swoje imię i nazwisko.

Zabawę zakończymy w czwartek, 28 października o godz. 23:59. O wygranej zwycięzcy zostaną powiadomien drogą mailową. Nagrodę otrzymają najciekawsze uzasadnienia, które prześlecie.

Fundatorem nagród w konkursie jest klub Improwizacja
KONKURS ZAKOŃCZONY
 
O zespole
Dorena to post-rockowa kapela założona w 2007 roku przez pięciu kumpli z Gothenburga. Grali razem w przeróżnych konstelacjach od dziecka, z początku inspirując się głównie punk rockiem, później screamo, a wreszcie otwartymi formami gitarowego grania. Właściwy początek zespołu to muzyka z pogranicza scremo i rocka alternatywnego. W składzie byli wówczas Kim, Andreas, Jonatan, Samuel oraz wokalista Joakim. Ten ostatni od początku był nieco poza grupą, opuszczał próby, a w końcu zrezygnował z Doreny. Mocno zafascynowani post-rockiem muzycy postanowili totalnie odmienić swoje muzyczne oblicze. Kim zamienił bas na gitarę, a także przejął obowiązki wokalisty. Nowym basistą w grupie został Simon. W odświeżonym składzie i z nowym zapałem kwintet zaczął tworzyć materiał, który w 2009 roku wydano pod nazwą „Holofon”.
 

{jcomments on}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *