Dope D.O.D. wystąpią w Łodzi

DOPE_DOD_GLOWNY_PLAKATNa scenę wdarli się szturmem w 2011 roku, publikując video do kawałka “What Happened”. Teledysk spotkał się z rewelacyjnym przyjęciem zarówno krytyki, jak i publiczności, umożliwił też zespołowi współpracę z Seanem Pricem i Simonem Rooflessem. Klip zobaczył też Fred Durst i dzięki temu Dope D.O.D. ruszyło w trasę po Europie razem z Limp Bizkit.

W tym momencie Dope D.O.D. mają na koncie trzy albumy – debiutancki “Branded” z 2011 roku, “Da Roach” z 2013 roku i “Master Xploder” z 2014. W lutym 2015 zespół wydał swój najnowszy materiał – “The Ugly EP”. W produkcję materiału zaangażowani byli m.in. legendarni drum’n’bassowi producenci Black Sun Empire i Posij. Na płycie gościnnie pojawia się też Redman. Nie brak tu także polskiego wkładu – w jednym z numerów słychać Małpę, Miuosha i Wuzeta. Warto dodać, że obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem, a pod koniec 2015 roku można spodziewać się pierwszych efektów aktualnych wysiłków w studio.

Skład występował już na scenach najważniejszych festiwali europejskich (Dour, Lowlands, Hip Hop Kemp, The Great Escape, Sziget) i amerykańskich (SXSW, CMJ), a także w klubach największych miast całego świata. W Polsce zobaczyć ich można było w 2015 roku na festiwalach Hip Hop Projekt Ełk i Polish Hip Hop Festival w Płocku. Zimą 2016 raperzy wrócą do Polski .

W Łodzi wystąpią 18 lutego w klubie Lordi’s. Start o godz. 22. Bilety – 45 / 50 zł dostępne: Hempszop Łódź ul. Nawrot 8, Sklep Street Wear – Sukcesja,ul Politechniki 1 i XenoN shop, ul. Wrzosowa 4. Patronem medialnym jest Plaster Łódzki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *