donGURALesko w Bedroomie

donguraleskoW piątek, 27 lutego o godz. 21 w Bedroomie rozpocznie się koncert donGURALeski. Bilety kosztują 32/37 złotych. Jako supporty pojawią się: Rzepa ŁDZ X FROSE/official X Da Hill, Miklak X Prolog x Atum x Słaby i ToMZeT x oSb x DJ Serio.

donGURALesko, właściwie Piotr Górny, znany również jako Gural, DGE, DJ Dziadzior, Giovanni Dziadzia, Osieroconych Płyt Selektor. Działa na polskiej scenie hip-hopowej od 1995 roku i jest członkiem takich grup muzycznych jak Killaz Group, Super Grupa, K.A.S.T.A., PDG Kartel oraz GTW. donGURALesko współpracował z takimi wykonawcami jak Tede, Sido, DJ Kostek, Matheo, Paluch, Miodu, Waldemar Kasta, VNM, Wdowa, Brahu, Pih, Rafi, Shellerini, Fokus, Grubson, Pezet czy Kasia Klich.

W tekstach donGURALesko nawiązywał m.in. do tematyki Bliskiego Wschodu, co wiąże się z zainteresowaniem rapera kulturą, religią i stosunkami międzynarodowymi. Ponadto w tekstach nawiązuje do lokalnego patriotyzmu i demonstruje przywiązanie do rodzinnego miasta Poznania. W 2011 roku został sklasyfikowany na 7. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina. W roku 2012 ukazał się album studyjny „Projekt: Jeden Z Życia Moment”, promowany przez szereg singli i teledysków. Najnowszy krążek, wydany w 2014 roku, nosi tytuł „Kroniki betonowego lasu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *