Don_Giovanni_fot._Joanna_Miklaszewska11 i 12 marca o godz. 18:30 oraz 13 marca o godz. 17 w Teatrze Wielkim będzie można zobaczyć Don Giovanniego.  To historia legendarnego uwodziciela, który w XVI wieku zasłynął ze swych miłosnych podbojów i pełnego uciech życia. 

Libretto, autorstwa Lorenzo da Ponte, które powstało na podstawie komedii Don Juan Moliera, przenosi widzów w barwny świat zabawy, rozpusty i libertyńskiej  filozofii. W interpretacji Marii Sartovej Don Giovanni reprezentuje dążenie do indywidualnej wolności, w której nie obowiązują już żadne prawa, tak społeczne jak i moralno‑religijne.  Mimo to, kontrowersyjny bohater – jak trafnie zauważyła reżyserka – pozostaje „idolem krążących wokół niego ludzi, często zblazowanych, znudzonych życiem”. Akcja łódzkiej realizacji opery osadzona została – z powodzeniem – w połowie XX wieku, co dowodzi, że mamy do czynienia z problemem uniwersalnym, a przez to niezwykle interesującym dla współczesnego widza. Spektakl pozostawia go z niemałą dawką refleksji, a przede wszystkim w ogromem wyśmienitej muzyki Wolfganga A. Mozarta.

Mamy dla Was jedno podwójne zaproszenie na spektakl grany w niedzielę, 13 marca o godz. 17. Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „Don Giovanni”, w komentarzu napiszecie dlaczego chcecie bilety. Zabawę zakończymy 11 marca o godz. 12, powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenia otrzymają najciekawsze maile.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

konkurs zakończony, zaproszenia otrzymały osoby, których maile rozpoczynają się od ewelinka26…

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
MaratonHalloween_plakat
#MaratonHalloween w Cinema City (zakończony)
cytryna
Bilety do Cytryny (zakończony)
2013-12_noc_thrillerow_406
ENEMEF: Noc Thrillerów (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*