Domowe Melodie w Łodzi Kaliskiej (foto)

Piosenki nagrywane w domowym zaciszu, wokalistka, która nie wie „jak ładnie czesać włosy”, piżamy jako stroje sceniczne… Mimo tego wszystkiego (albo właśnie dlatego) bilety na koncert Domowych Melodii rozchodzą się w przeciągu kilku dni.

Nie inaczej było przed czwartkowym koncertem zespołu w Łodzi Kaliskiej. Kto nie kupił wejściówek tuż po rozpoczęciu sprzedaży, nie miał już szans na zobaczenie Domowych na żywo.

Trio, składające się z Justyny Chowaniak (wokal i klawisze), Staszka Czyżewskiego (akordeon i kontrabas) oraz Kuby Dykierta (instrumenty perkusyjne i ukulele), weszło na scenę ubrane jak zwykle w kolorowe piżamy. Wypełniona po brzegi widownia powitała muzyków gromkimi brawami. I rozpoczęła się muzyczna uczta.

Zespół zagrał wszystkie piosenki ze swojej płyty oraz dwa nowe utwory. Fani mieli okazję wyśpiewać wspólnie z Justyną takie kawałki jak „Okruszek”, „Chłopak” czy singiel „Grażka”, który to, utrzymując się przez kilka tygodni na szczycie listy przebojów radiowej Trójki, przyczynił się do „kłopotów” zespołu i ich ogromnej popularności. Niektóre piosenki wybrzmiały tego wieczora w Kaliskiej nawet dwukrotnie. Ku uciesze fanów do bisowego wykonania „Zbyszka” muzycy włożyli kostiumy: Justyna – królicze uszy, Staszek – indiański pióropusz, a Kuba – frak. Z nowości można było usłyszeć „Prezydenta” (także dwukrotnie) oraz piosenkę, która nie ma jeszcze tytułu. Oba kawałki zostały przyjęte przez łódzką publiczność niezwykle ciepło. Wielkim zaskoczeniem było również wykonanie przez Domowe Melodie coveru „Addio Pomidory”, utworu w oryginale wykonywanego przez Kabaret Starszych Panów.

Oklaski, które posypały się na zakończenie koncertu, były chyba zaskoczeniem nawet dla samych artystów. Nic jednak dziwnego. Występ miał bowiem tylko jedną wadę: musiał się kiedyś skończyć.

joomplu:61522 joomplu:61530 joomplu:61532 joomplu:61524 joomplu:61520 joomplu:61521 joomplu:61525 joomplu:61523 joomplu:61526 joomplu:61527 joomplu:61531 joomplu:61528 joomplu:61519

Zobacz też:

Domowe Melodie w Scenografii (foto)

Pożegnanie lata z Radiem Łódź (foto)

Koncerty w Łodzi – październik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *