Domofonia w Teatrze Pinokio

Czym jest domowa fonia? Jak poradzić sobie z trudnymi emocjami? Czy jedno może łączyć się z drugim? Odpowiedzi na te pytania dostarczy sensoryczny spektakl muzyczny Teatru Pinokio, którego prapremiera odbędzie się już jutro.

“DomoFonia, czyli przygody Brzdąca Brzdęka” to wydarzenie skierowane do dzieci w wieku od lat 5. Zainteresuje też z pewnością ich rodziców, opiekunów, nauczycieli, pedagogów, dla których ważne jest kreatywne wspieranie dziecięcego rozwoju emocjonalnego.

Główny bohater, Brzdąc Brzdęk jest dociekliwym chłopcem, który odkrywa niezwykły świat domowej fonii. Jego przygody pokazują, że odgłosy, dźwięki i muzyka, jakie na co dzień wydobywają się z domu mogą nie tylko pobudzić wyobraźnię, ale też pomóc w rozprawieniu się z trudnymi emocjami, takimi jak złość, smutek, strach, niechęć, wstręt. Twórcy spektaklu przedstawiają historię na dwa sposoby: fabularnie oraz przy pomocy wykonywanych na żywo piosenek.

Spektakl jest współfinansowany przez  Akademię Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie – Filię we Wrocławiu – w ramach programu “Fundusz na Start”.

 
Prapremiera

4 czerwca godz. 17:00, Mała Scena Teatru Pinokio w Łodzi, ul. Kopernika 16

Autorzy

Tekst: Aga Jun

Adaptacja, reżyseria i ruch sceniczny: Karolina Przystupa

Muzyka: Piotr Osak

Scenografia i identyfikacja graficzna: Adrianna Duda

Obsada: Łukasz Batko, Piotr Osak, Hanna Matusiak (głos)

/autorka tekstu Agnieszka Adamiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *