DOMOFFON Festiwal 2017 (foto)

21231802_10209936004466425_8093638341965602392_nPo raz trzeci Festiwal Muzyki Niezależnej – DOMOFFON, tym razem organizowany w dniach 2-4 września, hucznie zamknął wakacyjny program imprez muzycznych w Łodzi.

Tegoroczną edycję zdominowała elektronika reprezentowana przez: Anthonego Rothera, Dopplereffekt, Job Karmę, ClockDVA, duet MAZUT czy łódzki projekt – Tsvey.

Także wielbiciele muzyki rockowej i punkowej nie mogli być zawiedzeni bo w sobotę na scenie na OFFie wystąpiła brytyjska grupa The Horrors, a  na scenie w klubie DOM, SIKSA oraz łódzka grupa  „19 wiosen” z Marcinem Prytem na czele. „19 wiosen” zagrało materiał ze swej najnowszej płyty „Cesarstwo zwierząt”.   W niedzielę mogliśmy jeszcze raz usłyszeć M. Pryta w jego projekcie z Pawłem Cieślakiem – „11”.

Na DOMOFFONIe pojawił się także akcent hip-hopowy w postaci duetu PROBL3M wykorzystującego fragmenty utworów polskich wykonawców z lat 80. jak np. Lombard czy Izabela Trojanowska. Zupełnym zaskoczeniem był niedzielny koncert Holendra, Jozefa van Wissema. Tak jak na chwilę wcześniej odbywających się koncertach, publiczność była torpedowana masą przeszywających elektronicznych brzmień, tak na koncercie Wissema zapanowała cisza,  pierwsze rzędy ludzi usiadły na podłodze by w skupieniu wysłuchać  dźwięków lutni.

joomplu:127795

Ten koncert miał się odbyć jako ostatni ale nastąpiła zamiana miejsc i na koniec zagrała postindustrialna Job Karma  z Wrocławia. Duetowi na scenie poza syntezatorami towarzyszą dwa ogromne generatory fal sinusoidalnych , spektakularnie wykorzystywane podczas koncertu. Muzykę Job Karmy dopełniały klipy animacji Arkadiusza Bagińskiego.

Prócz wydarzeń muzycznych, prezentowano kulturę offową we wszelkich jej odmianach – filmowej (kino plenerowe), literackiej (wykłady i dyskusje) oraz fonograficznej (targi niezależnych wytwórni płytowych). Jednym z punktów programu DOMOFFONu było spotkanie autorskie z Wojciechem Orlińskiem autorem książki „Lem. Życie nie z tej ziemi, w ramach cyklu Kosmopolitania.

Zobacz także:

DOMOFFON Festiwal 2016 – dzień drugi (foto)

DOMOFFON Festiwal 2017 – dzień pierwszy (foto)

DOMOFFON 2015(foto+wideo)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *