08022013_039W przestrzeni Fabryki Sztuki 8 lutego zaprezentowano wystawę Pawła Korbusa Dom/awatar/translokacja. Instalacja jest prologiem warsztatów trwających przez kolejny miesiąc.

Głównym elementem ekspozycji jest obecnie Ciało-dom – drewniana, niewielka budka działkowa pochodząca spod Lublina. Niegdyś służyła jej budowniczym za schronienie. Później porzucona stała się kolejno miejscem alkoholowych spotkań, schronieniem dla bezdomnych, aż w końcu grobowcem jednego z nich. To jednak dopiero początek

joomplu:48075

Wystawa Dom/awatar/translokacja podczas warsztatów wypełni się kolejnymi pracami artystycznymi. Każdy z uczestników warsztatu będzie miał okazję do stworzenia własnej wypowiedzi artystycznej według zasady i w formie najbardziej mu odpowiadającej dotyczącej kwestii domu – w kontekście osobistym i społecznym. Założeniem projektu jest stworzenie finałowego zdarzenia artystycznego metodami łączącymi sposoby pracy z ciałem wywiedzione z teatru fizycznego oraz metod tworzenia instalacji i performance, pracę z obiektem sztuki, rekwizytem teatralnym, badanie relacji między ciałem, a miejscem oraz ciałem, a przedmiotem badanie związków między osobistym „tu i teraz”, a pamięcią. Finał odbędzie się 8 marca br.

Zobacz także:

Andrei Liankevich – Pogaństwo (foto)

Centrum wszystkiego w Atlasie Sztuki (foto)

Eksperyment z zasiewem i głosem w Galerii Manhattan (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
koncert_2
Marcelo. Kino prywatne – estetyka błędu i absurdu
IMG_3000
Jadwiga Janus – Oblicza formy (foto)
Opera aperta – Dzieło otwarte w Ośrodku Propagandy Sztuki (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*