12 października o godz. 18 oraz 13 i 14 października o godz. 17 w ms2 odbędzie się projekt Dom Mody Limanka w sztuce „Mieszkanie”. Dodatkowo w sobotę Muzeum zaprasza na spotkanie z autorami scenariusza, Callą Henkel i Maxem Pitegoffem, które odbędzie się bezpośrednio po inscenizacji sztuki.

W tytułowym mieszkaniu na śniadania, obiady i kolacje serwuje się ramen. Star, Arnold, Kevin, Cynthia i Marion – jak składniki zupy wrzucone do jednego gara – próbują skomponować dobrze zharmonizowany, kolektywny przepis na własne utrzymanie i wsparcie nieokreślonej „misji”. Z czasem misja organizacji wydaje się jednak słabnąć, ramen stygnie, a bohaterowie z towarzyszy i współlokatorów, powoli stają się jedynie współpracownikami.

„Kiedy wracam myślami do przeszłości: nasze głosy ochrypły, włosy zmatowiały, po protestach w końcu spadliśmy na ziemie?. To nie jest raj, o który walczyliśmy, o… wspólne mieszkanie… restauracje?… to” – mówi rozczarowana Cynthia, jedna z pięciorga lokatorów „Mieszkania”, sztuki z repertuaru berlińskiego New Theater, na której łódzką adaptację zaprasza Dom Mody Limanka.

Ponadto w sobotę zapraszamy na spotkanie z autorami scenariusza, Callą Henkel i Maxem Pitegoffem, które odbędzie się bezpośrednio po inscenizacji sztuki. Spotkanie prowadzone będzie w j. angielskim.

Wydarzenie w ramach wystawy „Peer-to-Peer. Praktyki kolektywne w nowej sztuce”. Bilety w cenie 1 zł do nabycia na parterze, w kasie muzealnej godzine przed spektaklem.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Fifty Years After. Jacek Koprowicz, Ryszard Lenczewski, Zbigniew Wichłacz w Ośrodku Propagandy Sztuki
plakatZlota_Igla2014
VI Ogólnopolska Wystawa Haftu Krzyżykowego ZŁOTA IGŁA 2014
dzieci_tuwimowi_1
„Dzieci Tuwimowi” w Książnicy Łódzkiej

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*