doktorze

Już w najbliższy weekend Teatr Mały w Łodzi zaprasza na zabawną brytyjską farsę „w stylu angielskim” – ” Doktorze,Pan tak nie może” Joy’a Goodwilla’a, który piątkowy wieczór zaanonsował swój udział w uroczystej prapremierze wraz z  tłumaczem tekstu Radosławem Dobrowolskim.

Jeśli czytelnik sobie życzy poznać treść i wymowę tej sztuki można ją  określić trzynastoma słowami: „absurdalna zabawa scenicznymi sytuacjami i słowem stwarzająca prowokację do osiągnięcia pełnego luzu i zapomnienia o szarej rzeczywistości”.

A gdzie można bardziej zapomnieć o problemach codziennych trosk i zawirowań? Naturalnie na wyspach Albionu, gdzie pogoda jak wiadomo nie rozpieszcza ludzi dając im się we znaki do tego stopnia, że bez wzbudzenia instynktem samozachowawczym specyficznego poczucia humoru nie byliby  w stanie dokończyć dnia.

Klasyk anglosaskiego humoru Ray Cooney, ten od znanego wszech obecnie „Mayday”a’  – dał przykład jak sobie radzić z nieustającym deszczem i mgłą, a Joy Goodwill idzie o krok dalej udzielając potencjalnym odbiorcom rad na temat kłopotów w sprawach natury intymnej: ” Szanowny Widzu, proszę zgłoś się pilnie do poradni terapeutycznej, jeśli już nie potrafisz dać sobie  rady z małżeńskimi kłopotami, a ogień zmysłów wobec partnera zaczął przygasać lub raptem nadmierniewzniecać”.  W każdym razie, jakoś tak własnie… Aha, spektakl dozwolony od lat 18-tu.

Na przełomie roku dobrze jest przypomnieć sobie kilka egzystencjalnych prawd, nieprawdaż? Zapraszamy w piątek i sobotę do Teatru Małego w łódzkiej Manufakturze na terapeutyczną zabawę i zapomnienie.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
siekochamy
Się kochamy w Teatrze Muzycznym
czlowiekzmanu
Człowiek z Manufaktury – publiczne wykonanie I aktu opery
Jordan w Artkombinacie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*