dogbite20 grudnia w Luce wystąpią grupy Dogbite i Redroom. Początek imprezy o 19:30. Wstęp wynosi 10 zł. Mamy dla Was trzy podwójne zaproszenia na to wydarzenia, którym towarzyszą płyty Dogbite „Ugryzł mnie pies”.

Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „Dogbite”, w komentarzu napiszecie dlaczego chcecie bilety. Zabawę zakończymy 19 grudnia (czwartek), o godz. 22 Laureata konkursu powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenie otrzyma najciekawszy maile.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

konkurs zakończony

DOGBITE

Grupa Dogbite pojawiła się na rynku fonograficznym 2002 roku promując swoim utworem słynny film Marka Koterskiego „Dzień świra”. Zespół ma na koncie cztery płyty autorskie. Dodatkowo Dogbite pojawił się na składance Polskiego Radia „Od czapy zestaw” i na specjalnym wydaniu DVD „Dzień świra”. Jedna z piosenek zespołu wykorzystana była w kampanii reklamowej fundacji „Rak’n Roll” i wyświetlana w blokach reklamowych większości kanałów telewizyjnych w Polsce. Grupa uczestniczyła we wszystkich dużych festiwalach, takich jak Przystanek Woodstock, WOŚP i Jarocin Festival. Zespół na przestrzeni lat wypracował swój charakterystyczny i natychmiast rozpoznawalny styl opierający się na korzeniach punky- raggae i chóralnie odśpiewanych refrenach. Barwy Dogbite to żółty i czarny. Grupa Dogbite, znana między innymi z utworu promującego, kultowy już film Marka Koterskiego „Dzień Świra” powraca w nowym składzie i z nowym materiałem.

Pierwsze sukcesy grupy przypadają na okres 2002-2005, kiedy to wspomniany utwór „Dzień Świra” ale również „Gizela”, „Regałowy” „Hej Mała” zajmowały pierwsze miejsca list przebojów w radiostacjach i telewizjach muzycznych. Pierwsza płyta pt. „Ugryzł Mnie pies, czyli psy, koty i inne kłopoty”(2003) zebrała bardzo pozytywne recenzje w prasie branżowej. Podobnie było z drugim wydawnictwem pt.: „Turboepka” (2005) Dogbite koncertował wówczas na wszystkich ważniejszych rockowych imprezach w kraju, takich jak np. Przystanek Woodstock, Finał WOŚP, czy Jarocin. W 2007 roku grupa Dogbite zawiesiła działalność, chwilę po zakończeniu nagrań na trzecie wydawnictwo o roboczym tytule „Anatra Guardia”. Było to związane z „niepoprawnym” politycznie, jak na tamte czasy, pierwszym singlem z płyty. Tytułowy utwór, wydany na singlu razem z teledyskiem, okazał się na tyle obrazić ówczesną ekipę rządzącą, że zespół został zdjęty z anten radiostacji i telewizji właściwie z dnia na dzień. Dzieła zniszczenia dopełniła emisja teledysku w „Szkle kontaktowym” na antenie TVN. Nie tylko ten utwór zniknął z mediów, ale również wszystkie poprzednie. Stało się to w kraju, w którym podobno cenzura nie istnieje. Płyta nigdy nie ujrzała światła dziennego.

Jednak już od 2009 roku Dogbite regularnie koncertuje. Po wydaniu dwóch singli i teledysków do utworów „A kto to wie” i „To Skandal” nadchodzi w tym roku wreszcie czas na długo już oczekiwaną płytę pt „Dynamit”. Płyta została nagrana w Dogbite Studio i Media Studio. Za miks i produkcję odpowiedzialny był Piotr „Dziki” Chancewicz a za mastring Leszek Kamiński. Całość brzmi bardzo żywo i gitarowo, bez zbędnych kompromisów. Nad nowym brzmieniem zespół pracował dość długo jak na dzisiejsze warunki, ale wszystko to dla słuchaczy, którzy mają w tym roku, według zapewnień zespołu, dostać przełomową płytę w dyskografii Dogbite. Cały wizerunek zespołu, przy okazji tego wydawnictwa, zostaje przejęty przez postaci superbohaterów w stylu komiksów typu manga. Możecie już teraz się z nim zapoznać zaglądając w oficjalne miejsca sieciowe zespołu. Dogbite „Dynamit” jest już w drodze do Was. 26 marca zespół związał się z Fonografiką.

REDROOM

RedRoom powstał w 2009 roku. Zespół od początku postawił na granie dużej ilości koncertów, by w ten sposób dotrzeć do jak największego grona słuchaczy. Dziś grupa ma na koncie już ponad sto występów. Liczba odbiorców i zasięg RedRoom’u są imponujące, jeśli weźmie się pod uwagę, że pierwsze wydawnictwo płytowe dopiero przed zespołem.

Rok 2012 to rok, w którym formacja dojrzała, zarówno muzycznie, jak i brzmieniowo. To również bardzo owocny rok na scenie. RedRoom spotkał się na niej m.in. z zespołami IRA, Carpe Diem, Mech, Enej czy Poparzeni Kawą Trzy. Największym wydarzeniem był jednak koncert na jednej z największych scen w Europie, w warszawskiej Strefie Kibica.

Rok 2013 ma być przełomowym w historii zespołu. RedRoom regularnie koncertuje i promuje materiał z nadchodzącej płyty, którą można usłyszeć w ramach trasy „RedBite Show”. To już najwyższa pora, by „Kamienice i Neony”- bo taki tytuł nosi debiutancki krążek formacji-ujrzały światło dzienne. (luty 2014) Płyta została nagrana w Dogbite Studio w Warszawie. Producentem płyty jest Michał „Majkel” Kurowski, za miks i mastering odpowiedzialny jest Piotr „Dziki” Chancewicz (Media Studio). Gotowy jest również pierwszy teledysk grupy do utworu „Isabella”. Produkcją zajął się duet Mateusz Kucharski i Krzysztof Trela. W roli głównej wystąpiła Klaudia Derebecka, aktorka znana szerszej publiczności z serialu „Złotopolscy”.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Letnie Brzmienia w EC-1: Kuba Badach (zakończony)
Obywatel Jones w Kinie Helios (zakończony)
najlepsze_2015_825
ENEMEF: Noc Najlepszych Filmów 2015 (zakończony)
2 komentarze
  • kapitan_klop
    16 grudnia 2013 at 17:57

    Nieeeee, to nie kiszka, to standard.

  • Gracz
    16 grudnia 2013 at 16:48

    Na tym koncercie wystąpi także łódzki zespół Klawo. Trochę kiszka, że łódzkie składy są pomijane przez łódzkie media.

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*