Dofinansowanie dla WBP w Łodzi w ramach programu dotacyjnego „Dyskusyjne Kluby Książki 2022”

Miło nam poinformować, że Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi po raz kolejny otrzymała dofinansowanie w ramach programu dotacyjnego „Dyskusyjne Kluby Książki 2022”.

Dyskusyjne Kluby Książki (DKK) działają w woj. łódzkim już od 15 lat. W 2021 roku na terenie naszego województwa działało 114 Dyskusyjnych Klubów Książki w tym: 80 dla dorosłych, 32 dla dzieci i młodzieży, jeden dla dorosłych osób niepełnosprawnych i jeden dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie.

W 2021 r. ze względu na sytuację epidemiologiczną spotkania DKK oraz inicjatywy przygotowane w ramach projektu DKK odbywały się on-line i tradycyjnie. W ramach projektu DKK w bibliotekach, przy których działają kluby odbyło się 5 tradycyjnych spotkań autorskich i 29 spotkań on-line, nagrane spotkania dostępne są na kanale YouTube WBP w Łodzi YouTube (wbp.lodz.pl/youtube) Dla DKK działających na terenie województwa łódzkiego zakupiono 110 tytułów książek – 1100 egzemplarzy.

Dyskusyjne Kluby Książki działają przy bibliotekach publicznych, mogą także działać przy innych instytucjach we współpracy z biblioteką publiczną. Klubowicze spotykają się w wybranym przez siebie miejscu, z wybraną przez siebie częstotliwością, jednak nie rzadziej niż raz w  miesiącu. Podczas spotkań dyskutują o przeczytanych książkach. Do Dyskusyjnych Klubów Książki należą czytelnicy wszystkich grup wiekowych i społecznych.

Koordynatorem Dyskusyjnych Klubów Książki działających w Łodzi i woj. łódzkim jest Kinga Siekierska z Działu Metodyki, Analiz i Szkoleń WBP w Łodzi.

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi również działa Dyskusyjny Klub Książki, który prowadzi Elżbieta Domagalska, kierownik Działu Zbiorów Specjalnych. Wszystkich miłośników książek zachęcamy do przyłączenia się do naszych Klubów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *