Miło nam poinformować, że Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi po raz kolejny otrzymała dofinansowanie w ramach programu dotacyjnego „Dyskusyjne Kluby Książki 2022”.

Dyskusyjne Kluby Książki (DKK) działają w woj. łódzkim już od 15 lat. W 2021 roku na terenie naszego województwa działało 114 Dyskusyjnych Klubów Książki w tym: 80 dla dorosłych, 32 dla dzieci i młodzieży, jeden dla dorosłych osób niepełnosprawnych i jeden dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie.

W 2021 r. ze względu na sytuację epidemiologiczną spotkania DKK oraz inicjatywy przygotowane w ramach projektu DKK odbywały się on-line i tradycyjnie. W ramach projektu DKK w bibliotekach, przy których działają kluby odbyło się 5 tradycyjnych spotkań autorskich i 29 spotkań on-line, nagrane spotkania dostępne są na kanale YouTube WBP w Łodzi YouTube (wbp.lodz.pl/youtube) Dla DKK działających na terenie województwa łódzkiego zakupiono 110 tytułów książek – 1100 egzemplarzy.

Dyskusyjne Kluby Książki działają przy bibliotekach publicznych, mogą także działać przy innych instytucjach we współpracy z biblioteką publiczną. Klubowicze spotykają się w wybranym przez siebie miejscu, z wybraną przez siebie częstotliwością, jednak nie rzadziej niż raz w  miesiącu. Podczas spotkań dyskutują o przeczytanych książkach. Do Dyskusyjnych Klubów Książki należą czytelnicy wszystkich grup wiekowych i społecznych.

Koordynatorem Dyskusyjnych Klubów Książki działających w Łodzi i woj. łódzkim jest Kinga Siekierska z Działu Metodyki, Analiz i Szkoleń WBP w Łodzi.

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi również działa Dyskusyjny Klub Książki, który prowadzi Elżbieta Domagalska, kierownik Działu Zbiorów Specjalnych. Wszystkich miłośników książek zachęcamy do przyłączenia się do naszych Klubów.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
tyrmand
Biografia Tyrmanda w Domu Literatury
Literatura – kwiecień 2019
w-zasadzie-tak-390
Spotkanie z Jackiem Fedorowiczem

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*