05042013_175Dobro i Piękno – cztery performance w ramach cyklu działań w przestrzeni miejskiej zorganizowano w piątek, 5 kwietnia w Galerii Manhattan.

Ideę dobra i piękna w sztuce zinterpretowali kolejno: Marta Ostajewska, PUL Nieformalna Grupa, Michał Fryc oraz duet Robosexi.

Performance Marty Ostajewskiej oparty był na wiązaniu białych materiałów, a także siłowaniu i wspinaniu się w otoczeniu śniegu na drzewo w kontekście wypowiadanych słów m.in. praca czy dobro. PUL zaprosiło wszystkich do zabawy z bączkami, a Michał Fryc odbył krótki dialog z Platonem. Duet Robosexi stworzył czerwony dywan, który ciągnął się aż do połowy ulicy Piotrkowskiej. Dla odważnych i zainteresowanych pozostał także smaczek – spotkanie jeden na jeden z Justyną Jakóbowską.

joomplu:51261

Projekt Dobro i Piękno powstał jako cykl działań w przestrzeni miasta, w miejscach zapomnianych, we wnętrzach jakby z innej epoki. Dzięki niemu w centrum Łodzi, w prywatnych lokalach takich jak bar, zakład szewski czy fryzjer, pojawiają się okazje do kontaktu ze sztuką. Inspiracji w miejscach z charakterem szukają co roku przede wszystkim łódzcy artyści i studenci tutejszej ASP. Pierwsza edycja, zorganizowana spontanicznie przez dwie studentki: Justynę Jakóbowską i Agatę Stanecką, odbyła się w czerwcu 2009 roku w Barze Anna.

W kolejnych dniach obiekty i akcje pojawią się w zaprzyjaźnionym już barze (Bar Anna, ul. Tuwima 1), u szewca (Piotrkowska 78) i w pierogarni (Teremok, ul.Piramowicza 10). Artyści biorący udział w projekcie inspirować będą się przestrzenią, w jakiej przyjdzie im działać, jej specyfiką, klimatem, historią.

Zobacz także:

Eksperyment z zasiewem i głosem w Galerii Manhattan (foto)

Konrad Smoleński – The end of radio (foto)

Między rzeczywistością a nierzeczywistością (foto+wideo)

L-UND. Łódzka Scena Podziemna 1985-1995 (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
„Siewki” wystawa Marty Kiela-Czarnik w galerii Ogrodowa8
Łódź Czterech Kultur – Wolne miejsce
ldf2013
Łódź Design Festival 2013 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*