Dobre Ludzie w Keja Pub

dobreW niedzielę, 24 stycznia o godz. 18 w Keja Pub wystąpi formacja Dobre Ludzie. Ambicją zespołu jest tworzenie nowej jakości piosenki poetyckiej, łączącej niebanalne teksty z dbałością o brzmienie.

Dobre Ludzie to zaskakująca mieszanka gatunkowa, której pomysłodawcami są muzykujący poeta i dziennikarz Szymon Babuchowski oraz gitarzysta fingerstyle Patryk Filipowicz. Początkowo występowali oni jako duet Babuchowski & Filipowicz – na wokal i gitarę akustyczną. Z czasem aranżacje zaczęły się rozbudowywać i trzeba było pomyśleć o wzbogaceniu instrumentarium. Odkąd w 2013 r. dołączył do muzyków basista Jacek Raciborski, zespół przyjął nazwę Dobre Ludzie. W tym składzie artyści nagrali album „Łagodne przejście” (ViVi Sound 2015), na którym pojawiło się także wielu gości.

Po wydaniu płyty uformował się skład koncertowy. Wspomnianą trójkę uzupełniają w nim: Anna Leszczyńska-Rożek (skrzypce) i Ryszard Sierotnik (instrumenty perkusyjne). Ten skład nagrał również piosenkę „Z wolności dom”, promującą akcję „Zbuduj FreeDOM” na rzecz budowy domu dla ofiar handlu ludźmi w Nairobi. Od 2016 r. muzyków wspierać będzie na koncertach gitarzysta Paweł Węgier.

Różnorodność stylistyczna i uniwersalne przesłanie zawarte w tekstach sprawia, że piosenki zespołu Dobre Ludzie często goszczą w stacjach radiowych i na listach przebojów. Obecnie można je usłyszeć także na koncertach pod hasłem DOBRA TRASA, na które serdecznie zapraszamy!
Skład zespołu:

Szymon Babuchowski – śpiew, teksty
Patryk Filipowicz/ Paweł Węgier – gitary
Jacek Raciborski – gitara basowa, mandolina
Anna Leszczyńska-Rożek – skrzypce, kalimba
Ryszard Sierotnik – perkusja, cajón

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *