Plakat_Noc_z_FilologiaW piątek 24 kwietnia, w godzinach 17-21 nowy budynek  Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego otwarty będzie dla licealistów. Wydarzenie będzie miało inny charakter niż dotychczas spotykane tradycyjne dni otwarte.  To idealna  okazja dla przyszłych studentów do zapoznania się z wydziałem, kierunkami i wykładowcami.

„Noc z filologią” to wydarzenie organizowane przez studentów ostatniego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej UŁ (specjalizacji Public Relations). Pomysł powstał z myślą o licealistach, którzy już niebawem staną przed trudnym wyborem kierunków studiów. Studenci Wydziału Filologicznego chcą ten wybór ułatwić i w atmosferze zabawy zaprezentować ofertę swojej jednostki. – Chcemy, aby to wydarzenie rozwiało wszelkie wątpliwości przyszłych studentów, którzy nie są przekonani, czy warto podjąć studia na naszym wydziale. Przykładem jakości kształcenia na Wydziale Filologicznym jest dawanie studentom możliwości rozwoju praktycznego właśnie poprzez organizację wydarzeń typu „Noc z filologią”  – mówi dr Rafał Siekiera, opiekun studentów V roku dziennikarstwa.

Podczas piątkowego wydarzenia uczestnicy dowiedzą się nie tylko o  instytutach  i katedrach wchodzących w skład Wydziału Filologicznego, ale także poznają koła studenckie  i przede wszystkim otrzymają niezbędne informacje na temat swojej przyszłości zawodowej po ukończeniu każdego z możliwych kierunków. Dodatkową atrakcją będzie konkurs,  w którym główną nagrodą są warsztaty radiowe. Licealiści staną m.in. przed wyzwaniem „Sprawdź się jako dziennikarz”.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
cywinska
Spotkanie z Izabellą Cywińską
arterie22
Arterie 22 – promocja najnowszego numeru w Domu Literatury
arterie18
Promocja Kwartalnika Artystyczno-Literackiego „Arterie”

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*