Dni Kariery 2010 – informacje

DSC024784 marca na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego (Matejki 22/26) organizowane będą Dni Kariery 2010. Dzień wcześniej rozpocznie się Akademia Umiejętności.

Dni Kariery to największe targi pracy, praktyk i staży, dzięki którym studenci mogą nawiązać bezpośredni kontakt z pracodawcami jeszcze przed rekrutacją. Tegoroczne Dni Kariery organizowane przez międzynarodowe stowarzyszenie studentów AIESEC. Jest to już siedemnasta edycja tego wydarzenia w Łodzi.    W tym roku organizatorzy do współpracy zaprosili ponad 30 polskich i międzynarodowych firm z kilkunastu branż: od IT, poprzez budownictwo do finansów i FMCG. Dni Kariery zaliczane są do największych przedsięwzięć na rynku pracy wśród społeczności studenckiej, w zeszłym roku przyciągnęły ponad 7,000 tysięcy uczestników.

Dni Kariery odbywają się w 9 największych ośrodkach akademickich w Polsce (Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Toruń, Wrocław, Warszawa). Tegoroczne Dni Kariery w Łodzi odbywają się 4 marca na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Edycji towarzyszy Akademia Umiejętności, czyli trwające dwa dni bezpłatne wykłady, warsztaty i szkolenia prowadzone przez profesjonalne firmy szkoleniowe i organizacje.

Podczas targów studenci będą mieli możliwość zapoznania się z ofertami wystawiających się firm, zarówno ogólnopolskich jak i lokalnych. Uczestnicy targów będą mogli uzyskać szczegółowe informacje na temat procesu rekrutacji w wybranych firmach, porównać oferty i wybrać te najatrakcyjniejsze. Możliwość zdobycia kontaktów oraz odpowiedź na najbardziej nurtujące pytania z pewnością okaże się pomocna w procesie selekcji.

DSC02505

Ponadto na uczestników czekają konkursy z nagrodami. Do wygrania m.in. Samodzielny Księgowy na Księgach Handlowych – kurs księgowy I  i II stopnia, nagroda pieniężna w wysokości 500 zł oraz wiele innych nagród.

Organizatorem Dni Kariery jest AIESEC – międzynarodowa organizacja studencka, która umożliwia młodym ludziom odkrywanie własnego potencjału i rozwój wokół interesujących ich zagadnień. AIESEC kształtuje w studentach takie cechy jak wrażliwość kulturowa, zdolność aktywnego uczenia się, przedsiębiorczość i odpowiedzialność społeczna. Każdy student dołączając do Organizacji bierze udział w Programie Rozwoju, w ramach, którego ma możliwość stopniowego poszerzania swojej wiedzy i umiejętności. Jednym z etapów Programu jest praktyka zagraniczna.

Targi dają również szanse pracodawcom na promocję własnej firmy wśród studentów. Umożliwiają bezpośredni kontakt z potencjalnymi pracownikami, wymianę informacji oraz wzajemnych oczekiwań. Stwarza to firmom możliwość przekonania odpowiadających profilem studentów do złożenia swojej aplikacji.

Szczegółowe informacje na temat targów na stronach: www.dnikariery.pl.

Harmonogram Dni Kariery 2010
3 i 4 marca – Akademia Umiejętności
4 marca – Dni Kariery

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *