DSC_0078_Pokaz_rytuau_technik_i_walk_sumo_-_pod_kierunkiem_Dariusza_Rozuma_prezesa_Polskiego_Zwizku_Sumo27 i 28 kwietnia na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego odbyły się kolejne, już siódme, Dni Japońskie w Łodzi.

Pierwszego dnia imprez można było, w trakcie wykładu dr hab. Beaty Kubiak Ho-Chi, zapoznać się z japońską estetyką. Zaprezentowano również skarby kolekcji japońskiej w Muzeum Manggha w Krakowie. O godz. 14 rozpoczęły się zabawy z japońskimi grami: go, shogi i kendama. Później znów czas na wykład – Tradycyjna i współczesna kuchnia japońska w wykonaniu dr hab. Iwony Kordzińskiej-Nawrockiej oraz pokaz zakładania kimona. Na zakończenie dnia odbył się pokaz i degustacja sushi, a także koncert na yakumo-goto i biwa.

joomplu:53498

Niedziela rozpoczęła się do pokazów filmów dokumentalnych. Po nich dr Agnieszka Żuławska-Umeda opowiedziała o haiku. O godz. 15 nastał czas na konkurs wiedzy o Japonii, a po nim pokaz rytuału, technik i walk sumo. Dni Japońskie zakończył pokaz budo – japońskiej sztuki walki. Imprezie towarzyszyły cztery wystawy prezentujące kulturę z kraju kwitnącej wiśni.

/fot. Marcin Siwania

Zobacz także:

Kultura Japonii w Ogrodzie Botanicznym (foto)

Kultura Japonii w Ogrodzie Botanicznym (foto)

Dni Japońskie w Łodzi (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
nidzielapacus
Niedziela w Źródliskach – 14 sierpnia (foto)
IMG_8326
Nazywam się miliard w Manufakturze (foto)
DSC_5939
International Boat of Culture (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*