Dni Irlandii w Łodzi

dniirlandiiDzień Świętego Patryka, trójlistna koniczyna, tradycyjna kuchnia, muzyka, taniec, alkohole. Wszystko to czeka nas podczas hucznych obchodów Dni Irlandii. Imprezy zaplanowano m.in. na terenie OFF Piotrkowskiej, w Irish Pubie i Bibliotece Politechniki Łódzkiej.

Między 17 a 19 marca OFF Piotrkowska zadba o to, aby wspólnie celebrować Dni Irlandii.

Daleko Blisko, Drukarnia Skład Wina & Chleba, Good morning Vietnam, MEG MU African cook, MITMI restobar, Spółdzielnia, Szklarnia by LaVende, Tari Bari Bistro i mebloteka YELLOW – przygotują menu inspirowane smakami Zielonej Wyspy. Każda z restauracji serwować będzie swoją propozycję wariacji na temat dania irlandzkiej kuchni; wszystkich potraw będziemy mogli spróbować w tej samej cenie, za 25 zł. Gardło przepłuczą trunkami, z których słynie Irlandia – oryginalnymi piwami, cydrem i whiskey. Tajniki wywodzącej się od Celtów kuchni będzie można poznać na warsztatach w studiu kulinarnym Book&Cook (19 marca, godz. 13:00) oraz w Kuchni Baccaro (20 marca, godz. 11:00).

Uciechy stołu to nie jedyne atrakcje – zacznie się obchodami jednego z najważniejszych świąt irlandzkiego kalendarza: Dniem Świętego Patryka. W czwartek (17 marca) zadbją o właściwą oprawę przestrzeni dawnej fabryki Ramischa. Podwórko przy Piotrkowskiej 138/140 zazieleni się dzięki interwencji artystycznej Aleksandry Ignasiak. Malarka i performerka w nawiązaniu do akcji “Un-grey the city – paintings close to the ground” wprowadzi w pofabryczną przestrzeń moc zieleni. Tego samego dnia, o godz. 20:00 w klubie DOM rozpocznie się koncert zespołu Filids połączony z pokazem grupy tanecznej. Również taniec weźmie na warsztat klubokawiarnia DalekoBlisko, gdzie w czwartek (17 marca, godz. 21:00) z podstawowymi krokami i zasadami irlandzkich pląsów oswoi zespół Feirin.

 W czwartek (17 marca, godz. 17:00) i sobotę (19 marca, godz. 11:00-18:00) warto przyjść do Galerii OFF Piotrkowska, w której zadbano o atrakcje dla całych rodzin. Organizatorem sobotnich rozrywek jest Convers Szkoła Języków Obcych, dzięki której będzie również można uwiecznić zabawę – na miejscu stanie ministudio fotograficzne z rekwizytami.

Z piłkarskich rozgrywek Euro 2012 pamiętamy gorący doping irlandzkich kibiców, który wzruszył i podbił nasze serca. Atmosferę tych dni odtworzy Football PUB – ŁÓDŹ, który w czwartek wieczorem (17 marca, godz. 21:00) zaprasza na transmisję meczu Manchester United – Liverpool. Futbolową gorączkę gasić będzie można m.in. oryginalnym Guinnessem i piwami regionalnymi w stylu irlandzkim.

W piątek (godz. 16:00–20:00) i w sobotę (godz. 10:00–14:00) wskazówek dotyczących zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej oraz diety, będzie można wysłuchać z ust ekspertów opływającego w zieleń studia treningu personalnego Fitbreak.

Dni Irlandii w Bibliotece Politechniki Łódzkiej

17 marca 2016 r. (wernisaż godz. 14.00) w Dzień św. Patryka zapraszamy do Galerii Biblio-Art na otwarcie wystawy fotograficznej Marioli i Jacka Sochów „Wyspy jak baśnie. Wyspy Irlandii Zachodniej”, a 30 marca o godz. 17.00 zapraszamy do Przedsionka Literackiego na literacką podróż w gronie IRLANDZKICH NOBLISTÓW, w której przewodnikiem będzie Justyna Mazurek-Schramm. Poezje czytać będzie Włodzimierz Galicki.

Trzy dni z muzyką irlandzką w Irish Pubie

Irish Pub zaprasza od czwartku do piątku na świętowanie Dni Irlandii. Każdego dnia o godz. 20 rozpoczną się koncerty, na które wstęp jest darmowy. Zagrają kolejno: Drake Sea Folk, Na Razie oraz Ceili.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *