Dni Irlandii 2019 na OFF Piotrkowskiej

   Święty Patryk wyprawia huczne imieniny. Jak co roku, razem z resztą świata, dołączamy do celebrowania Dni Irlandii, której patronem jest solenizant. W weekend 15-17 marca OFF Piotrkowska Center będzie fetować kulturę Zielonej Wyspy we wszystkich jej przejawach. Na większość wydarzeń wstęp jest bezpłatny.

Zielony to najmodniejszy kolor tego sezonu. Barwa kojarzona przede wszystkim z życiem, harmonią i naturą, stanowi kolor uzdrowienia, nadziei i wolności. Ta symbolika zmaterializuje się na OFFie, co zobaczycie nie tylko na własne oczy – ale do spółki z nadchodzącą wiosną – przekonamy o tym wszystkie Wasze zmysły!

OFFowe restauracje i kawiarnie zaproponują wariacje na temat tradycyjnej irlandzkiej kuchni, a ponieważ nieodłącznym spoiwem polsko-irlandzkich więzi przyjaźni jest alkohol, gardło przepłuczemy trunkami, z których słynie Zielona Wyspa – oryginalnymi piwami, cydrem i whiskey.

Imieniny Patryka celebrować będzie także załoga Brush Barber Shop, która wraz z Jameson Irish Whiskey organizuje solenizantowi imprezę. W piątek (15 marca, od godz. 20:00) przelejemy morze Jameson Black Barell w rytm muzyki, o której taneczne sety wypiecze Tort.

Uciechy stołu to nie jedyne atrakcje Dni Irlandii. Inspiruje nas również kultura kraju ze stolicą w Dublinie. Studio Makijażu Anna Sokołowska zaprasza w sobotę (16 marca, godz. 11:00-14:00) na warsztaty w formie interaktywnego pokazu, na których powstanie makijaż modowy/koncepcyjny, z elementami charakteryzacji, inspirowane celtyckimi legendami.

Głównym wydarzeniem tegorocznych Dni Irlandii będzie przypadająca w Dzień św. Patryka (16 marca, od godz. 18:00) Gala Mody i Sztuki „The Fashion Spirit of st. Patrick”. Wydarzenie, którego organizatorem jest Patrycja Plesiak Design Atelier, zlokalizowane będzie w Teal Office – nowym budynku OFF Piotrkowska Center.

Gala Mody i Sztuki „The Fashion Spirit of st. Patrick” to pierwsza edycja wydarzenia, które łączy modę, sztukę i inne dziedziny spotykające się w OFF Piotrkowska Center. W tym roku Dzień św. Patryka obchodzimy w duchu modowym za sprawą projektantki Patrycji Plesiak, która zainspirowana Irlandią, zaprasza na pokaz kolekcji strojów wieczorowych w sobotę (16 marca, godz. 19:00) do budynku Teal Office w OFF Piotrkowska Center.

Pomysłodawczynią przedsięwzięcia jest projektantka mody Patrycja Plesiak-Fugiel, która na OFFie prowadzi swoje atelier oraz pracownię mody. Motywem przewodnim wieczoru będzie oczywiście Irlandia, a pokaz mody poprzedzą (od godz. 18:00) wernisaż malarstwa Tomasza Kozłowskiego oraz instalacja artystyczna pt. ‘Time for You” Andrzeja Cieślika. Galę Mody i Sztuki urozmaicą także występ taneczny Studia Tańca i Fitness ReAKTYWACJA, szkolenie z trendów na wiosnę/lato 2019 (makijaże, trendy kwiatowe) prowadzone przez Annę Sokołowską oraz załogę kwiaciarni Badylarz – kwiaty cięte w euforii, występy muzyczne w wykonaniu Karoliny Kasper, Łukasza Handzla, Zofii Nowak (wokale), Marcina Wernera (piano), Julii Wiśniewskiej (skrzypce) oraz koncert celtycki w wykonaniu Chóru Żeńskiego Eufeme.

Głównym wydarzeniem wieczoru (godz. 19:00) będzie premierowy pokaz kolekcji „OFF Spirit” Patrycji Plesiak-Fugiel. Projektantka od 10 lat zajmuje sie modą. Ukończyła ASP w Łodzi z tytułem magistra sztuki. Jest laureatką międzynarodowych konkursów dla projektantów (Textile Salon w Moskwie- złoty medal i certyfikat Slavy Zaitseva, Premio Internazionale Grandi Artisti Luigi Centra-rozwój światowej mody), reprezentowała również Polskę na Expo w Mediolanie w roku 2015. Od wielu lat ubiera laureatki konkursów modowych i koronowane głowy. Do tej pory powstało 30 autorskich kolekcji ubioru. Wszystkie kolekcje obejrzycie, zakupicie lub zamówicie na miarę w atelier Patrycji Plesiak w OFF Piotrkowska Center. Najnowsza kolekcja inspirowana jest Irlandią. Projektantka tworząc projekty wracała myślami do miejsc, które w Irlandii zrobiły na niej największe wrażenie: „Giant Causeway”, „The Dark Hedges”. Klimat oraz kolory przywołujące myśli o celtyckich legendach i magii tamtych stron widoczne są gołym okiem. Kreacje uzupełniają: piękna biżuteria Buggy Jewels, okulary Gloomy Sunday, buty szyte na miarę Marianna NO., wianki od Badylarz – Kwiaty cięte w euforii. Pracę nad makijażami i fryzurami modelek wykonały STUDIO METAMORFOZA, MAKE-UP MENU, Anna Sokołowska Make-up artist, Time for You Malwina Lis, Alea by Aleksandrowicz.

Irlandzkie legendy to fascynująca podróż do świata, gdzie spotkać można było wróżki, zjawy, skrzaty – postaci zarówno te dobre, jak i złe. To niezwykłe źródło inspiracji… również przy wykonywaniu makijażu! Studio Makijażu Anna Sokołowska zaprasza w sobotę (16 marca, godz. 11:00 – 14:00) na warsztaty makijażu „Celtyckie piękno”.

Warsztaty będą miały formę interaktywnego pokazu. Stworzony na nich zostanie makijaż modowy/koncepcyjny, z elementami charakteryzacji, dodatkowo szczegółowo omówiony. Każdy z uczestników będzie mógł zadawać pytania, a co więcej – poznać triki, które mogą przydać się zarówno na co dzień, jak i przy bardziej kreatywnych przedsięwzięciach. Elementy charakteryzacji zostaną tak omówione, aby każdy mógł powtórzyć je samemu dla profesjonalnych efektów.

Słyszeliście o banshee lub selkie? A może innych zjawach irlandzkiego folkloru? Anna Sokołowska zaprasza w tę piękną, tajemniczą i artystyczną podróż! Udział w warsztatach kosztuje 70 zł. Liczba osób ograniczona. Zapisy możliwe telefonicznie: 609 757 836 lub mailowo: sokolowska.ana@gmail.com.

Warsztaty poprowadzi Anna Sokołowska– makijażystka, charakteryzatorka. Szkoląca się także pod okiem makijażystów światowego formatu – Roshar oraz Lan Nguyen-Grealis. Na co dzień współpracuje z fotografami, projektantami oraz przy pokazach mody (m.in. Burberry, Paprocki & Brzozowski). Jej prace publikowane są w magazynach krajowych jak i zagranicznych. Studio Makijażu Anna Sokołowska znajduje się na I piętrze dawnej przędzalni Ramischa w OFF Piotrkowska Center.

O tym, że ekipa Brush Barber Shop potrafi rozkręcać imprezy jak mało kto, nie trzeba przekonywać. Ale jeśli do spółki biorą sobie takiego kompana jak Jameson Irish Whiskey, to powinniśmy zacząć bać się o następny poranek. Na szczęście piątkowemu wieczorowi (15 marca, od godz. 20:00) przyświecać będzie motto rodziny Jameson: „Sine metu” – „bez obaw”. Uspokojeni tą informacją, z czystym sumieniem przelejemy morze Jameson Black Barell w rytm muzyki, którą zaserwuje Tort. Wstęp wolny. Patryku, Twoje zdrowie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *