dnigor_2013_pop-117 i 18 kwietnia w Łódzkim Domu Kultury odbędzie się kolejna edycja Dni Gór. Organizuje je Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział Łódzki, Łódzki Dom Kultury oraz Ośrodek Dawców Szpiku „Medigen” i Fundację Przeciwko Leukemii. Podtytuł tegorocznej edycji to Po przeszczepie – nawet na Kilimandżaro.

Podczas otwarcia – o Kilimandżaro – celu styczniowej wyprawy, opowiedzą ci, którzy tam byli, biorcy szpiku, którzy chcą tam być oraz inni, których góra ta inspiruje. Podczas spotkania będzie można obejrzeć filmy i zdjęcia z wejścia na Kilimandżaro, posłuchać opowieści uczestników tych wydarzeń. Wszystkich zainteresowanych modą górskich poszukiwaczy przygód organizatorzy zapraszają  także na pokaz odzieży turystycznej, a zwolennikom zdrowej rywalizacji obiecują liczne konkursy w trakcie trwania imprezy.

Ważnym elementem tegorocznych Dni Gór będą problemy związane z przeszczepami szpiku, o których opowiedzą lekarze, etycy, dawcy i biorcy szpiku. W czasie trwania imprezy, chętne osoby będą mogły zapisać się do polskiej bazy dawców szpiku, a także na miejscu oddać próbkę krwi.

17 kwietnia
godz. 17.30
Wernisaże wystaw fotograficznych:
„Kilimandżaro – góra magiczna”- Galeria Kawiarnia
„Pokonać strach, pokonać ból, poznać samego siebie”- Galeria Nowa

godz. 18.30 
Oficjalne otwarcie DNI GÓR – sala kolumnowa
Kawiarenka Podróżnika:
Kilimandżaro jako cel wspinaczki osób po przeszczepie szpiku.
O magicznej górze, o trudach, wzlotach i upadkach opowiadają ci, którzy tam byli, biorcy szpiku, którzy chcą tam być oraz inni, których góra ta inspiruje. Wywiady, filmy z wejścia na Kilimandżaro, zdjęcia, opowieści, pokaz odzieży turystycznej, konkursy z nagrodami!
O problemach związanych z przeszczepami szpiku opowiadają lekarze, etycy, dawcy i biorcy szpiku.
Kawiarenka przyjmuje zapisy do polskiej bazy dawców szpiku! 
Pobieranie próbek krwi na miejscu!

18 kwietnia
godz. 18.00
IV Przegląd Diaporam Górskich „Człowiek i góry” – sala kolumnowa
Prezentacja diaporam – finał. Wręczenie nagród i wyróżnień.

godz. 19.00
Wspólna biesiada z Kapelą Góralską „BESKID” z Bielska-Białej W programie żywiołowe tańce, góralska muzyka, konkursy z nagrodami,  show kabaretowe i góralskie jadło, że hej!

19-21 kwietnia
Tatry jako pierwszy krok na szczyt Kilimandżaro – wycieczka kondycyjno – integracyjna

Styczeń 2014 –  Wejście na Kilimandżaro!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Veganmania Łódź 2018
Izba Pamięci Strzelców Kaniowskich znów otwarta
Marcowe Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*