Jazzman Maciej, który z nadzieją na karierę muzyczną wyjechał do Ameryki, po wielu latach wraca do rodzinnej wsi, ponieważ pozostawił tam niedokończone sprawy. Powrót ten jest początkiem wielu niezwykłych wydarzeń. Jakich? Studenci z Musicalowego Koła Naukowego „Śliska Błyskawica” spiesząc z odpowiedzią, zapraszają na cztery spektakle autorskiego musicalu „Dlaczego Maciek nie poszedł do nieba”, które odbędą się od 26 do 28 października (piątek – niedziela) o godz. 18.00 i w poniedziałek, 29 października o godz. 12.00 (spektakl dla młodzieży) w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi przy ul. Żubardzkiej 2a.

Musical „Dlaczego Maciek nie poszedł do nieba” powstał z inicjatywy studentów z Musicalowego Koła Naukowego „Śliska Błyskawica” Akademii Muzycznej w Łodzi. Scenariusz, specjalnie dla inicjatorów, napisał debiutujący w tej dziedzinie Krzysztof Galoch, z wyksztalcenia socjolog, z zawodu grafik i fotograf, z zamiłowania aktor przez wiele lat związany z Teatrem Total. Muzykę skomponował wielokrotnie nagradzany kompozytor i pianista jazzowy, wykładowca łódzkiej Akademii Witold Janiak.

Ludowo-jazzowy charakter muzyki przejawiał się będzie na scenie, opartą na figurach ludowych tańców, energetyczną choreografią autorstwa studentów Kacpra Janaszka i Martyny Henke. Również Martyna Henke odpowiedzialna jest za reżyserię musicalu. Scenariusz pełen jest wątków nawiązujących do polskich tradycji ludowych, obrzędów i wierzeń. Zauroczenie folklorem będzie widoczne również w kostiumach Aleksandry Baj. Za projekt i realizację fryzur odpowiadają uczniowie Zespołu Szkół Rzemiosła im. Jana Kilińskiego w Łodzi.

Na estradzie wystąpią studenci Akademii Muzycznej w Łodzi, Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Wrocławskiego. Opiekę artystyczną nad przedstawieniem sprawują Mirosław Henke i Jolanta Rzeczycka-Henke oraz opiekun Koła Naukowego Anna Dzionek-Kwiatkowska. Jak przekonują członkowie „Śliskiej Błyskawicy”, „zespół to osoby utalentowane, pełne pasji i chęci do pracy. Nie chcemy być bierni, chcemy dzielić się swoimi emocjami i wykorzystywać w praktyce to, czego uczymy się, studiując w Akademii”. Wydarzenie jest cenne dla studentów, którzy mają szansę zmierzyć się z pracą aktora, reżysera, scenografa czy choreografa na dużej scenie, a efekty ich działań oceni publiczność.

Spektakle w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej odbędą się codziennie, od 26 do 28 października (piątek – niedziela) o godz. 18.00. W poniedziałek, 29 października o godz. 12.00 wystawiony zostanie spektakl dla młodzieży. Bilety w cenie 25 zł (bilet normalny) i 15 zł (bilet ulgowy) są do nabycia w kasie biletowej przy ul. Żubardzkiej 2a (czynna od wtorku do piątku w godz. 14.00 – 18.00 oraz na godzinę przed każdym koncertem). Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień i Prezydent miasta Łodzi Hanna Zdanowska.

Podczas premiery 26 października w głównych rolach wystąpią: Mariola Leń (Dagna), Wiktoria Boroś (Żona), Kacper Janaszek (Ksiądz), Katarzyna Sut (Olga), Julia Słojewska (Marysia), Dominik Kuśnierczyk (Marcin). Obsada na sobotę 27 października: Aleksandra Frączek (Dagna), Aleksandra Baj (Żona), Dominik Kuśnierczyk (Ksiądz), Julia Słojewska (Olga), Katarzyna Sut (Marysia) i Kacper Janaszek (Marcin).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Brave_Kids_LAOS
Brave Kids w Łodzi
maszkaron
Konkurs na Maszkarona!
molierjpeg
Szkoła żon w Teatrze Powszechnym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*