Disparates i Suchy Chleb Dla Konia w Gnieździe Piratów

Disparates3Dwie Panny w jednych spodniach – to tytuł jednej z piosenek Disparates.  Parafrazując – Dwa zespoły w  Gnieździe Piratów ul. Żeromskiego 52, zagrają dla fanów już 26 marca. Początek koncertu SCHDK i Disparates planowany jest na godzinę 20.

Suchy Chleb Dla Konia, czyli w skrócie SCHDK pochodzi z Dąbrowy Tarnowskiej, powstał w roku 2004. Określa się ich mianem zespołu rockowego, chociaż ich druga płyta zawierała połączenie  różnych gatunków muzycznych, od reggae do mocnego rocka.

Obecny skład  zespołu tworzą:  Piotrek „Czechu” Czosnyka (wokalista, gitarzysta), Daniel „Trecok” Klaczak (wokalista, gitarzysta), Łukasz „Pytol” Nowak (basista), Marcin „Margos” Margosiak (klawiszowiec), Tomek „Premiera” Dąbrowa, oraz Darek Skrzyniarz (bębny).

 
Fani kojarzą zapewne takie kawałki grupy,  jak „ Pokolenie umarłych romantyków”, ”Prawdziwa ballada o kobietach”, „Polska”, czy „Spowiedź krowy”. Wiedzą także, że siła zespołu tkwi głównie w zaskakujących , czasami wręcz  „suchych”, ale zawsze niebanalnych tekstach. Jedno jest pewne, reakcja  publiczności na SCHDK  nie może być sucha.

schdk12

Toruńska grupa Disparates nazwą nawiązuje do cyklu grafik Francisco Goyi. W swoim graniu  sami są trochę jak artyści- malarze. Starają się pokazać to, co zawiera wnętrze człowieka. Nie za pomocą palety barw, ale gamy dźwięków i barwnych  tekstów i nie  zawsze  w kolorze tęczy. Dlatego, że   to co siedzi w człowieku bywa też czarne i negatywne.

Jeśli ktoś jednak myśli, że muzyka Disparates nie jest skoczna, bo jest….w błędzie. Zespół gra folk, rock , a porównywany jest do słynnej grupy Raz Dwa Trzy, Lao Che czy nawet Kultu. Grupę tworzą : Bartek Kulika ,Przemysław Rynkowski – akordeon, Grzegorz Bojanowski – bas, Lech Romański – perkusja, Łukasz Tur – waltornia, Łukasz Rafiński – trąbka. Chociaż grają zaledwie od roku 2007, to  udało im się podbić serca znacznej ilości fanów, a ich płytę „Fafaberie”, komentowano głośno w prasie.

Disparates to  ostre dźwięki gitar,  jazzująca trąbka, , waltornia oraz perkusja w całości dopełniona przez akordeon Określani są mianem muzycznej schizofrenii, a ich nazwę w wolnym tłumaczeniu określa się bzdurą , głupstwem. Prawdziwym głupstwem byłoby… taki koncert opuścić.

Bilety na koncert wynoszą 10 zł (w przedsprzedaży) i 15 zł.

disparates_lodz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *