2013-12-03_19-45-23We wtorkowy wieczór hala przy ulicy Bandurskiego wypełniła się po brzegi rodzicami z dziećmi. Powód był jeden – odbyła się łódzka premiera przedstawienia „Disney On Ice: Świat Fantazji”.

Podczas dwugodzinnego show na lodzie pierwsi pojawili się bohaterowie filmu „Auta”. Zygzak, Złomek i inni od razu przykuli wzrok widzów. Następnie „wpłynęła” Mała Syrenka wraz ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi – Sebastianem i Florkiem. Krab od razu zachęcił publikę do klaskania, koniki morskie nie pozwalały odwrócić naszej uwagi, a podwodna wiedźma ponownie przyprawiała o dreszczyk emocji. Zaraz z wodnych głębin przenieśliśmy się do magicznego świata wróżek. Dzwoneczek wprowadził wszystkich w świat natury – zieleni, kwiatów i zwierząt. Po krótkiej przerwie, w której za ceny z kosmosu rodzice kupowali swoim dzieciom popcorn, watę cukrową i napoje w specjalnych, kolorowych pojemnikach związanych z bajkami Disneya, pojawili się bohaterowie „Toy Story”. Historia, którą przedstawili nawiązywała do trzeciej części filmu, w którym zabawki trafiły do przedszkola i próbowały z niego uciec.

2013-12-03_19-49-25

Niezwykły pomysł, akcja i kolor – to to co przede wszystkim charakteryzuje przedstawienie „Disney On Ice”. Znani bohaterowie bajek poruszają się na lodzie, tańczą i wykonują przeróżne akrobacje. Tempo nie zwalnia ani na chwilę, tak że żadne dziecko ani dorosły nie nudzi się nawet sekundy. To co zachwyca to perfekcja z jaką przygotowano choreografie, stroje i scenografie. Każdy ruch na lodzie był doskonale zaplanowany i zsynchronizowany. W strojach odwzorowane zostały nawet najmniejsze szczegóły. Łyżwiarze przebrani byli identycznie jak postacie z bajek – Florek, Chudy, Dzwoneczek, Barbie i Ken – zdawało się, że wyskoczyli prosto z ekranu. Auta, w rzeczywistych rozmiarach, ruszały oczami i ustami. A dodatkowo, każdy z nich przemawiał swoim, filmowym, dobrze znanym głosem. Tło, które zmieniało się w zależności od historii, idealnie wprowadzało nas do krainy w której miały miejsce wydarzenia. Wszystko to pozwalało całkowicie przenieść się do Świata Fantazji.

Nie możliwe by ktokolwiek wyszedł z Atlas Areny nie zadowolony. Dzieci siedziały jak zahipnotyzowane, wpatrując się w lodowisko. Rodzice, poza ciekawym przedstawieniem, mogli zadowolić się kilkoma żarcikami i dobrą muzyką. Lepszego wyjścia z dziećmi nie można sobie wyobrazić.

Zobacz także:

Herkules Show w Atlas Arena (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
XV-lecie Knight Riders (foto)
25maja_182
Flashmob – Recycle it! (foto+wideo)
Podziemna rzeka pod Manufakturą (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*