Dire Straits symfonicznie w Manufakturze (foto)

DSC_0020W sobotę, 23 maja na rynku Manufaktury odbył się koncert pt. Dire Straits Symfonicznie. Na scenie pojawili się na wokalu Kuba Badach o pięknym głosie, idealnie wpasowujących się do wykonania utworów Dire Straits w zastępstwie za Marka Knopflera .

Na gitarze basowej zagrał Robert Kubiszyn, który współpracował z takimi artystami jak Anna Maria Jopek czy Grzegorz Turnau. Dźwięki fortepianu to zasługa Tomasza Kałwaka, oprócz tego zagrali także wybitny perkusista, Paweł Dobrowolski oraz jazzowy gitarzysta, Marek Napiórkowski, a wraz z nimi orkiestra symfoniczna Filharmonii Łódzkiej.

O godzinie 20 rozbrzmiały pierwsze dźwięki dobrze znane wielu pokoleniom utworów zespołu Dire Straits. Łodzianie mogli usłyszeć m.in. takie hity jak „Brother in arms”, „Money for nothing”, „What it is” „Walk of life”, „Private Invastigation” czy „Local Hero” w symfonicznych aranżacjach opracowanych przez Krzysztofa Herdzina. Na bis muzycy wraz z orkiestrą zagrali jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych przebój zespołu Dire Straits “Sultans of swing”, który porwał widzów do tańca. Koncert  Po występie oklaskom nie było końca.

joomplu:90544

Koncert Dire Straits Symfonicznie to prezent dla łodzian od Uniwersytetu Łódzkiego, który właśnie świętuje swoje 70 urodziny. Aby zobaczyć widowisko, mieszkańcy innych miast muszą zapłacić spore pieniądze, jednak Łódź miała szansę brać udział w koncercie nieodpłatnie. Dodatkowo, na scenie podczas występu pojawił się sam Umberto Eco, który w niedzielę na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego odbierze honorowy tytuł doktora honoris causa.

/fot. Marcin Siwania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *