dikanda2008-1W środę, 6 lutego o godz. 21 King Of Music rozpocznie się koncert zespołu DIkanda promujący album Rassi. Bilety kosztują 30/35 zł.

Rassi to w sumie 11 nowych kompozycji, które w większości skomponował zespół w oparciu o melodie tradycyjne i inspiracje muzyką Indii, Turcji i krajów bałkańskich. Album trafił do sklepu internetowego jeszcze w grudniu, ale oficjalnie zespół będzie promować nowy materiał podczas lutowej trasy koncertowej. W studio do Dikandy dołączyli muzycy góralskiej grupy Jazgot – Andrzej „Fiś” Jarząbek (skrzypce), Szymon Bobrowski (instr. dęte), a na nordzie zagrał Karol Nowacki.

Zespół Dikanda istnieje już od 1997 roku i jest dziś jednym z najpopularniejszych zespołów world music, specjalizujących się w klimatach bałkańskich, w Polsce. Ich styl i oryginalne brzmienie są rozpoznawane przez każdego miłośnika etno w kraju i poza jego granicami.

Dikanda poza entuzjazmem fanów na koncie ma też szereg nagród i wyróżnień, w tym prestiżowe I miejsce na festiwalu „Nowa tradycja” w 1999 r., wygraną na festiwalu „Eurofolk”, III miejsce na Folkowym Fonogramie Roku za płytę „Jakhana Jakhana” czy tytuł płyty roku 2005 według niemieckiego czasopisma „Folker”.

„Rassi” to już szósty krążek w dorobku Dikandy. Zespół nagrał go w składzie: Anna Witczak-Czerniawska (wokal, akordeon), Kasia Dziubak (wokal, skrzypce), Kasia Bogusz (wokal), Grzegorz Kolbrecki (kontrabas), Daniel Kaczmarczyk (bębny) i Piotr Rejdak (gitara). Gościnnie wystąpili: Andrzej 'Fiś’ Jarząbek (skrzypce), Szymon Bobrowski na instrumentach dętych i Karol Nowacki – nord (kori).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
eklektik
Eklektik w New Yorku
Andrzej Nowak i Złe Psy w Magnetofonie
Koncerty w Łodzi – październik 2018

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*