IMG_6220W sobotę, 7 kwietnia o godz. 20 w Scenografii rozpocznie się koncert grupy Dikanda. Wstęp wynosi 40/50 zł.

Koncerty Dikandy to dwie godziny cudownej muzyki, pełnej pasji, emocji i prawdziwych wzruszeń. Na wieczór z muzyką czterech stron świata zaprasza Dikanda oraz Klub SWcenografia

Dikanda to uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym szczeciński zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie. Zespół istnieje od 1997 r. Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA), zdobyli także liczne nagrody – w tym „Płyta roku” niemieckiego czasopisma „Folker” przyznana w 2005 roku za „Usztijo”.

Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy – „dikandisz”. Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest relacją między artystami a publicznością.

Zespół: Ania Witczak – śpiew, akordeon; Dominik Bieńczycki – skrzypce, śpiew; Daniel Kaczmarczyk – instrumenty perkusyjne; Piotr Rejdak – gitary; Grzegorz Kolbrecki – kontrabas; Kasia Bogusz – śpiew; Szymon Bobrowski – trąbka.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
strachy-25
Strachy Na Lachy w Wytwórni
radek
Poświatowska/Radek w Wytwórni
furia
Dzicz 2014 w Luce

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*