DevConf to seria wydarzeń skierowanych do inżynierów oprogramowania, którzy chcą doskonalić swój programistyczny fach. Niezależnie od narzędzi wykorzystywanych w codziennej pracy, pewne techniki i trendy dotyczą wszystkich osób związanych z tą branżą. W ciągu 3 dni trwania DevConf uczestnicy mają do dyspozycji warsztaty oraz wykłady prowadzone przez branżowych ekspertów pochodzących z każdego zakątka świata. Goście konferencji mogą tutaj poznać nowe i aktualne trendy, pogłębić wiedzę dotyczącą ugruntowanych praktyk oraz wysłuchać opowieści o interesujących i nieszablonowych rozwiązaniach realnych problemów.

DevConf to również doskonała okazja do poznania rówieśników z branży dla których wytwarzanie oprogramowania to coś więcej niż tylko praca. W trakcie warsztatów uczestnicy konferencji będą mieć okazję do “ubrudzenia sobie rąk” technologią pod okiem eksperta i poznania jej działania w praktyce, co zawsze jest wartością dodaną. Pozostałe dni konferencji będą pełne inspirujących i technicznych prelekcji przeplatanych przerwami w trakcie których uczestnicy konferencji będą mieli czas by spokojnie omówić ostatnie panele, podzielić się własnymi przemyśleniami bądź poznać koleżanki i kolegów, którzy na co dzień również zajmują się rozwiązywaniem nietuzinkowych problemów na przeróżne sposoby.

Jak mówią organizatorzy, „DevConf jest po prostu konferencją, w której sami chcielibyśmy uczestniczyć”. Historia tego przedsięwzięcia sięga roku 2011, kiedy to na konferencyjnej mapie Polski nie działo się jeszcze zbyt wiele. „Zamarzyliśmy wtedy by mieć w zasięgu ręki festiwal, na którym będziemy mieć okazję do spotkania na żywo osób, których blogi czy książki czytaliśmy będąc jeszcze studentami. Dodatkowo chcieliśmy tworzyć okazje do wspólnej wymiany wiedzy, kontaktów, poznawania siebie i swoich historii – do stworzenia prawdziwej społeczności”, mówi Michał Śliwoń, jeden z organizatorów.

Grzegorz Duda, kolejny z organizatorów, dodaje: „W tym roku DevConf odbędzie się w Łodzi, która widzimy jako miejsce kreatywne, innowacyjne, a także wyjątkowo aktywne w obszarze IT. Cieszymy się, że nasze wydarzenie wpasowuje się w strategię stymulowania branży IT przez wydarzenia integrujące firmy informatyczne z Łodzi oraz poprzez stwarzanie okazji do networkingu oraz wymiany doświadczeń.”

DevConf to trzy dni zdobywania wiedzy i zawierania branżowych znajomości. Niesamowici prelegenci i prelegentki z całego świata zaprezentują tu swoje inspirujące wystąpienia, a wydarzenie odbędzie się w hotelu DoubleTree by Hilton przy ulicy Łąkowej w Łodzi.

A co o konferencji mówią jej organizatorzy?

“Pamiętam, jak z Michałem wracaliśmy w 2010 z konferencji Øredev w Szwecji. To było nasze pierwsze, duże programistyczne wydarzenie. Postanowiliśmy od razu przystąpić do prac nad konferencją na własnym podwórku. Mimo ogromnego wysiłku, jaki trzeba było w to włożyć przez wiele lat, cieszymy się, że nasza społeczność ma dodatkowy element w swoim kalendarzu wydarzeń.” ~ Rafał

“DevConf to dla mnie święto jak połączenie Bożego Narodzenia i Sylwestra. Od niego liczę początek roku, czekam z wytęsknieniem i cieszę się jak dziecko, kiedy już trwa. Przede wszystkim jest to ogromna dawka inspiracji od autorytetów  z branży, aby podejmować się ciekawych inicjatyw, robić projekty lepiej i mieć energię do działania na cały rok. Cieszę się, że nasza społeczność również pozytywnie reaguje na możliwość wymiany doświadczeń i pomysłów między sobą.” ~ Michał

“To się powtarza co rok. Dzień przed DevConfem obiecuję sobie, że to już ostatni raz. Już nie będzie kolejnego DevConfu. Już nie mam siły na takie “zabawy”. Potem nadchodzi konferencja. Setki programistów chcących dzielić się wiedzą, rozmawiać, uczyć, integrować… Nie wiem co w tym jest, ale dzień po konferencji nie mogę się doczekać kolejnej edycji. I tak co roku…” ~ Grzegorz

W ramach tegorocznego DevConf 31.08 będą mieć miejsce warsztaty, w 1. i 2.09 to dni konferencyjne.

Strona konferencji:

https://devconf.pl/

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Wege Festiwal Łódź
petfair
PET FAIR XV Międzynarodowe Targi Zoologiczne
Wakacyjna oferta Centralnego Muzeum Włókiennictwa

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*