Design – Wzornictwo społecznie użyteczne (foto)

_A146312

Jeśli znudziła się Wam tradycyjność Waszej łazienki, po mieście chcielibyście poruszać się pojazdem o nieszablonowej formie i wracać do nowoczesnego, pływającego domu, zapraszamy!

Wystawę prezentującą najnowsze projekty studenckie z zakresu wzornictwa można podziwiać w Galerii Akademickiej WSSiP, przy ul. Targowej 65.

Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi, to jednak nie tylko miejsce interesujących wystaw, ale przede wszystkim uczelnia kształcąca młodych i zdolnych polskich designerów.

Dzięki stworzeniu kierunku „projektowania form przemysłowych” w skrócie nazywanego designem, szkoła od lat wyrabia sobie znakomita markę w tej dziedzinie.

Proces dydaktyczny i badawczy designu jest realizowany przez Katedrę Projektowania Form Przemysłowych i skupia się m.in. na nauczaniu rysunku technicznego, technologii materiałowej i produkcyjnej, konstruowaniu oraz modelowaniu postaci podmiotu badanego lub projektowanego, metodyce projektowania i, co najważniejsze, wdrażaniu nowego produktu do użytku.

_A146289

Absolwent kierunku, po uzyskaniu dyplomu licencjackiego przygotowany jest do pracy projektowej, a po ukończeniu studiów magisterskich uzupełniających również do prowadzenia prac naukowo-badawczych , projektowych i organizacyjnych we wzornictwie.

Tym bardziej warto odwiedzić WSSiP, aby na własne oczy przekonać się, jak wiele projektów tworzą sami studenci, gdyż w najbliższej przyszłości, być może staną się one elementami naszego codziennego życia?

Wystawa czynna jest do 14 listopada, w każdy czwartek w godz. 10.00 – 17.00 i piątek w godz. 13.00 – 17.00.

 Fot.: Mat. prasowe

Serdecznie zapraszamy!

 

Czytaj także:

„Niezwykłe życie” w Łodzi, czyli Łódź Design 2010 czas zacząć (foto)

Co nowego na Łodź Design Festival 2010? (foto)

 


Wystawa Wystawa Wystawa
Wystawa Wystawa Wystawa

 

Jeden komentarz do “Design – Wzornictwo społecznie użyteczne (foto)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *