Design Thinking BarCamp #1

designthinkZapraszamy na pierwszy Design Thinking BarCamp. To świetna okazja, aby spotkać ciekawych ludzi i w niezobowiązującej atmosferze dowiedzieć się więcej o kreatywnych sposobach rozwiązywania problemów i projektowania innowacji. Impreza odbędzie się 31 stycznia od godz. 18 w Lokalu (Pasaż Schillera). Wstęp wolny.

Spotkanie ma na celu integrację środowisk kreatywnych w regionie łódzkim, nawiązanie wartościowych relacji, wymianę doświadczeń, wiedzy i inspiracji.

Do wzięcia udziału w Design Thinking BarCamp zapraszamy osoby prowadzące lub planujące prowadzenie biznesu, studentów, pracowników administracji, uczelni i innych zainteresownych tematem myślenia projektowego.

Podczas spotkania swoim doświadczeniem podzielą się z Wami:

1. Beata Michalska-Dominiak – od kilku lat związana z Promuje Łódzkie w roli głównego specjalisty ds. marketingu, brand managera odpowiedzialnego za promowanie idei design thinking oraz rozwój marki „Promuje Łódzkie”. Doświadczony moderator design thinking, trener, praktyk. Wierzy, że dzięki design thinking&doing można zaprojektować sukces i skutecznie budować przewagę w każdej dziedzinie.

Od Beaty dowiecie się co to jest design thinking i dlaczego warto wykorzystać narzędzia tej metody w biznesie i innych obszarach, które wpływają na nasze życie.

2. Zofia Lach – z wykształcenia literaturoznwczyni od 2009 pracuje w mobilnej liście zakupów Listonic gdzie obecnie zajmuje stanowisko PR & Marketing managera. Odpowiada za kontakty z mediami, content marketing, ale również za komunikację z użytkownikami poprzez kanały supportowe i testowanie aplikacji mobilnych. W wolnych chwilach buja się na kole cyrkowym, jeździ na longboardzie i gra w planszówki.

Zosia opowie o tym dlaczego potrzeby i oczekiwania klientów są ważne i w jaki sposób ich uwzględnianie przekłada się na sukces firmy.

3. Henryk Stawicki – jako jednocześnie strateg i projektant, oferuje unikalny punkt widzenia pozwalający tworzyć mierzalne, nowatorskie rozwiązania. Prowadząc agencję strategiczno-kreatywną Change Pilots pomaga organizacjom tworzyć strategie brandów, usług i produktów w oparciu o design. Szkoli i doradza w obszarze zarządzania i strategii designu oraz procesu projektowego skierowanego do biznesu i projektantów. Wykłada Design Management na School of Form w Poznaniu, jest członkiem rady programowej Gdynia Design Days. W zespole dostarcza multikulturową perspektywę dzięki wieloletniej praktyce m.in. w Nowym Jorku i Londynie w takich organizacjach jak IDEO czy Parsons School of Design.

Henryk poruszy temat odpowiedzialności i strategicznej roli projektowania w biznesie. W czasach ekonomii przesytu nie potrzebujemy projektować więcej i ładniej („do not design the product right, design the right product”). Dziś potrzebujemy mądrych i odpowiedzialnych rozwiązań strategicznych, które najlepiej dostarczą wartości w odpowiedzi na potrzeby współczesnego i stale zmiennego człowieka ery antropocenu. Dlatego dziś design (i design thinking) w organizacjach jest świadomym scenariuszem na przyszłość, a przedsiębiorczy projektanci (i kretywni przedsiębiorcy) nowymi liderami zmian odważnie tworzącymi poza ograniczeniami współczesnych rozwiązań.

W czasie spotkania znajdzie się równiez przestrzeń do zadawania pytań i dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *