IMG_6492Prace jednego z najważniejszych przedstawicieli sztuki konceptualnej w Polsce, prof. Jarosława Kozłowskiego, można oglądać od 7 lutego w Galerii Atlas Sztuki.

Dekompozycje prezentują projekt: Wszystko buczy oprócz tego, co bulgocze (w tej instalacji na diodowych wyświetlaczach pojawiają się zaczerpnięte z publicznych dyskusji, wyjęte z kontekstu słowa-obrazy) i Recycled News II (instalacji składającej się z zamalowanych na różne kolory strony gazet z różnych stron świata). Odnoszą się one do współczesnej rzeczywistości, w której jesteśmy poddawani nieustannej manipulacji ze strony mediów. Artysta zestawia różne nośniki informacji, wykorzystuje gazety i tablice świetlne wskazując na hałaśliwy medialny przekaz oraz związek mediów z władzą i polityką.

joomplu:66614

Jarosław Kozłowskie jest profesorem Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, byłym rektora PWSSP w Poznaniu, wieloletnim wykładowcę Statens Kunstakademi w Oslo oraz Rijksakademie van Beeldende Kunsten w Amsterdamie. To artysta, który swoje prace prezentował na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w prestiżowych galeriach i muzeach na świecie.

fot. MB 1-13, 14-16 mat.pras.

Zobacz także:

Zbigniew Rybczyński w Atlasie Sztuki (foto)

Gesty Teresy Tyszkiewicz w Atlasie Sztuki (foto)

Jestem z Polski w Atlasie Sztuki (foto)

Tam spadła nam zasłona z oczu. Zofia Lipecka w Atlasie Sztuki (foto)

Zbigniew Libera. Płaska rzeczywistość w Atlasie Sztuki (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
koncert_2
Marcelo. Kino prywatne – estetyka błędu i absurdu
DSC_1722
Przestrzeń wyobraźni studentów ASP w Łodzi (foto)
IMG_5003
Karl Dedecius. Literatura – Dialog – Europa (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*