DeEvolve i Blowjoke w Stereo Krogs

deevolveW sobotę, 25 czerwca o godz. 20 w Stereo Krogs rozpocznie się koncert DeEvolve. Poza nimi pojawią się Blowjoke. Wstęp wynosi 5 zł.

DeEvolve (Zielona Góra) – Zespół DeEvolve powstał jesienią 2011 roku. Pierwszym założeniem było stworzenie instrumentalnego projektu prog-metalowego, po paru miesiącach grania jednak do składu dołączył wokalista Jerzy „Jurand” Szczepaniuk, W 2012 roku wyszła EPka – „Przyjacielu” nagrana w świebodzińskim Metal-Sound Studio, na której znalazło się 5 utworów. Niedługo po tym Jurand musiał opuścić zespół, wtedy niemalże natychmiastowo do bandu dołączył Krzysztof „Cross” Skotnicki. Po kilku koncertach i ograniu się z Crossem zdecydowaliśmy się wypuścić demo. Nagraliśmy je w maju w szprotawskim HM Studio a realizatorem został Maciej Hass. Demo 2014 jest esencją tego, do czego zespół dążył, znalazły się na nim 3 nowe numery i jeden starszy, Materiał bardziej rozbudowany aranżacyjnie z dodatkiem zróżnicowanego wokalu Krzyśka – o to nam chodziło! Po jakimś czasie zespół zawiesił działalność, reaktywowaliśmy się w styczniu 2016, jednak z innym basisą. Wróciliśmy do HM studio nagrać singiel i ruszamy z koncertami.

Skład:
Krzysztof Skotnicki – Vocals
Jakub Sekuła – Guitars
Maciej Matkoewicz – Guitars
Konrad Dera – Bass
Grzegorz Kołakowski – Drums

Blowjoke (Łódź): zgrana banda, dowodzona przez dziewuchę rodem z Bałut – a więc zero ściemy i smęcenia o trudnej miłości, bo liczy się rock’n’roll, a nie jakieś pitolenie. Serwujemy pomieszanie z poplątaniem, doprawione czadem – jedyna obowiązująca w Blowjoke zasada, to: „grunt, żeby żarło”. A żre najlepiej na żywo. Do tego dorzucamy sporą dawkę humoru i niekoniecznie poważnych tekstów – krótko mówiąc pełna emisja, kokodżambo i do przodu. Od pięciu lat hałasujemy w rozmaitych punktach Łodzi, ciesząc się mianem destruktorów szklanych stolików oraz szklanych kufli (ogólnie wszystkiego, co szklane). Wiecznie głodni grania, zawsze dajemy z siebie wszystko, głęboko wierząc w hasło, że jedynie pełna emisja może nas zbawić. Przemy do przodu niczym lodołamacz serc i napełniamy gacie spragnionych wrażeń młodzieńców i młódek, kisielem podjary. W maju 2016 wydaliliśmy pięcioutworowe EP „Good Girls” – fizycznie do nabycia już niedługo, a na pewno w dniu koncertu!

Obecnie Blowjoke to:
Justyna – wokal
Wiktor – bębny
Szymon – bas
Jarek lub Bartek 😉 – gitara

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *