December – francuskie techno w klubie DOM

Tworzący pod pseudonimem December, paryski muzyk i producent Tomas More, wystąpi w najbliższą sobotę (30 czerwca) w klubie DOM. Artysta pojawi się w Łodzi w ramach cyklu koncertów Lux Nigra. Bilety na wydarzenie – w cenie 10 złotych – będą dostępne w dniu koncertu. Impreza rozpocznie się tuż przed północą.

Tomas More jest obecny na scenie techno od blisko dekady. Stylistyka, którą proponuje słuchaczom pod szyldem December, jest spójniejsza i dojrzalsza od jego solowych dokonań. To, co tworzy December, można określić mieszanką tradycyjnego techno z muzyką eksperymentalną. W rezultacie, słuchacze otrzymują zestaw nowatorskich, elektronicznych dźwięków, w których można doszukać się najróżniejszych odłamów tego nurtu: od EBM, przez minimal, aż po industrial.

Dotychczasowe, muzyczne dokonania artysty, ukazywały się pod szyldem takich uznanych dla współczesnej muzyki elektronicznej labeli, jak: Jealous God czy Mannequin Records. Najnowsze wydawnictwo December – „Ways to Rob a Friend”, ukazało się w styczniu tego roku, pod szyldem Return to Disorder, labelu, który należy do młodej, uznanej na scenie techno artystki – Heleny Hauff.

December to nieszablonowy artysta, o którym na scenie techno jest coraz głośniej. Jego występ to propozycja dla wszystkich, którym przypadły do gustu koncerty innych, uznanych artystów techno, którzy wcześniej gościli w klubie DOM (mowa chociażby o występach Headless Horseman, Schwefelgelb, Perca czy Heleny Hauf). Oprócz gwiazdy wieczoru, pokaz swoich artystycznych umiejętności dadzą dobrze znani z klubu DOM didżeje: Wiktor Skok, Michał Fryc i Onesomeone.

Występ December odbędzie się w ramach cyklu Lux Nigra, który jest realizowany dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta Łodzi. Podczas wydarzeń związanych z Lux Nigra, prezentowani są lokalni i zagraniczni artyści, związani z szeroko pojętą muzyką alternatywną (post punk, electro, minimal, industrial, techno). Cykl ma na celu prezentację artystów, których twórczość koresponduje z industrialnym charakterem Łodzi .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *