death_denied_nakrcili_klip_w_iron_horsie_20131122_1117820984Łódzki zespół Death Denied udostępnił „Lady Liquor”, drugi po „Jack, Jim and Johnny” klip do utworu ze swojej debiutanckiej płyty „Transfuse the Booze”. Produkcją zajął się Maciej Szymański ze studia CośMiToMovie we współpracy z ILURIM Studio.

Death Denied został założony w maju 2009 przez kumpli, którzy udzielali się wspólnie w innych projektach muzycznych. Muzyka zespołu oscyluje w okolicach southern rocka/metalu.

W 2013 zespół wszedł do warszawskiego studia Sound Division, żeby pod okiem Filipa Hałuchy zarejestrować materiał na pełny album. 'Transfuse the Booze’ został wydany w 2014 roku i zebrał bardzo pozytywne recenzje zarówno wśród słuchaczy jak i recenzentów. Podkreślano zwłaszcza różnorodność i mięsiste brzmienie płyty. Oprócz tego zespół nagrał dwa materiały demo: ‘Booze’n’Roll’ (2009) oraz ‘Appetite for Booze’ (2011), na którym gościnnie zagrał Wacek ‘Vogg’ Kiełtyka znany z występów w grupach Decapitated oraz Vader.

W 2014 zespół nagrał otwierający motyw oraz użyczył swojej muzyki do programu „Retromaniacy”, który można oglądać na Discovery. Warto również wspomnieć że w 2010 Death Denied nagrało swoją wersję utworu ‘Tired of Being Alive’, z repertuaru grupy Danzig, na płytę kompilacyjną ‘Dark Side of the Blues A Tribute to Danzig’.

Zespół jest aktywny koncertowo (koncerty w Chełmie, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, czy Krakowie i Rzeszowie) oraz dzielił deski z wieloma kapelami polskimi i zagranicznymi. Inspiracje muzyczne czerpią z klasycznego, gitarowego grania spod znaku Black Sabbath oraz z pustych butelek po Żubrze.

/fot. mat.prom. – archiwum

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_4498
Koncert tuwimowski – 30 sierpnia (foto+wideo)
030doly
Doły Festiwal w Łodzi (foto)
DSC09554
Krzysztof Krawczyk w Teatrze Muzycznym (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*