Dead Efforts, Hodhill i Florian Hofer w DOMu

deadW niedzielę, 16 lutego o godz. 20 w Klubie DOM rozpocznie się impreza z udziałem grup: Dead Efforts, Hodhill oraz Florian Hofer. Wstęp kosztuje 15 zł.

Dead Efforts – Zaczęło się na początku 2009 roku gdy, po rozpadzie zespołów, B.E.T.H oraz Freeze the Sun, we własnym studio nagraniowym Marcin Mackiewicz (gitara, ex Freeze the Sun) , Piotr Mossakowski(bas, ex B.E.T.H ) i Michał Żeńca(perkusja ,ex B.E.T.H) rozpoczęli wspólne muzykowanie. Jamowanie, które początkowo miało służyć jedynie dobrej zabawie bardzo szybko przerodziło się w chęć tworzenia aktywnie koncertującego zespołu „z krwi i kości”. W bardzo krótkim czasie powstało 6 pierwszych utworów i na tym etapie zespół rozpoczął poszukiwania wokalisty. Około pół roku później do współpracy zaproszony został Marcin Sułek (wokal,Brown) tym samym dopełniając skład Dead Efforts. W czasie kiedy odbywały się pierwsze próby do prac nad tekstami przystąpiła Olga Górna, która doskonale wywiązała się z powierzonego jej zadnia. Gdy teksty były gotowe zespół zabrał się za nagrania swojego debiutanckiego krążka. W marcu 2012 materiał został zarejestrowany w studio Freeze Art. Na płycie znalazło się dziesięć utworów, w których słychać echa muzyki Seattle z lat 90tych ale także dźwięki charakterystyczne dla sceny australijskiego rocka.

Hodhill – Hodhill to Łódzki zespół rockowy założony w 2004 roku. Mocne gitarowe brzmienie ciężko dokładnie zdefiniować, muzyka krąży gdzieś wokół hard rocka z wieloma elementami wspólnymi dla innych gatunków. Poza tradycyjnym składem wspartym delikatną elektroniką pojawiają się także instrumenty etniczne mi. bałałajka czy skrzypce. Scena w trakcie koncertów zawsze wypełniona jest silną energią, ale także przemyślanymi tekstami oraz kompozycjami niebanalnymi, pozwalającymi nacieszyć ucho różnorodną harmonią. Niezależnie czy chodząc na koncerty idziesz się wyskakać czy posłuchać czegoś ambitniejszego – zawsze znajdziesz coś dla siebie.

Florian Hofer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *