dewindowsW piątek, 27 lutego o godz. 21 w Stereo Krogs rozpocznie się impreza z udziałem grup De Łindows i Bunkier. Bilety kosztują 15 zł.

De Łindows – Pierwszy materiał zespołu pojawił się albumie „Depresja” w marcu 2004 r. „Depresja” ukazała się nakładem wydawnictwa Pasażer Rec. Była również dostępna w Czechach i na Słowacji za pośrednictwem Hirax Rec. W lipcu 2004 r zespół otrzymał zaproszenie na słowacki festiwal „Punk Island #3”, gdzie w ciągu dwóch dni wystąpiło ponad 40 zespołów z całej Europy i USA. W 2005 r zagrał m.in. trasę koncertową „Czechy vs Polska” wraz z czeskim zespołem Kohout Plasi Smrt. Koncertował również na festiwalach „Cztery pory roku” i dwudniowym „Underground Fest vol.2” w Martinie na Słowacji. W roku 2006 ukazała się płyta „Sto mil na sekundę” wydana ponownie przez Pasażer Rec. CD zawiera 14 dynamicznych kawałków, energetyczne gitary i sekcję dętą oraz bonusowy teledysk do utworu „Azbestowi piromani”. Gościnnie na płycie wystąpił Jacek Stęszewski- zespół Koniec Świata. W tym samym roku zespół nagrał własną wersję utworu „Czy wierzysz”, która została umieszczona na dwupłytowym albumie „Nie ma zagrożenia jest Dezerter”- tribute to Dezerter. W latach 2008 i 2011 zespół ponownie odwiedził Czechy na festiwalu „Keltska Noc” w Harrachovie oraz występował na kilku koncertach jako gość trasy „Punky Reggae Live” 2007 i 2008. 2010 nagrali numer „Pet Sementary” na pierwszą polską składankę poświęconą zespołowi Ramones – „Poland 4 Ramones” z gościnnym udziałem Karoliny z zespołu CF98. Na trzeciej płycie – „Poza kontrolą”, która ukazała się w październiku 2011 r. znajduje się 15 premierowych numerów. Jednym z nich jest utwór dedykowany niepełnosprawnym rugbistom, który został uznany przez Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych Oficjalnym Utworem Promującym Rugby na Wózkach Inwalidzkich. Powstał też do tej piosenki teledysk. Na albumie gościnnie zaśpiewali: Smalec (zespół GaGa/Zielone Żabki) oraz Ania Świstak (zespół Eye For An Eye) . w 2014 zagrał min. na XX Przystanku Woodstock, w Jarocinie i B-Festiwal (Rock Reggae Festival Brzeszcze) Na wiosnę 2015 wyjdzie nowa płyta.

Bunkier –  Powstała na początku lat 90-tych około roku 1993 wychodzi materiał „szpital psychiatryczny”. w roku 1995 „nazisi w…”, a w roku 1996 „Istota człowieczeństwa” Bunkier w tym czasie gra wiele koncertów współpracując z Falonem i Januszem Krzeczowskim, występując między innymi na festiwalu w Jarocinie, Krakowie w ramach Krakowskiej Orkiestry Punkowej Pomocy, grając między innymi z The Exploited, G.B.H. ,jak również w ramach sceny niezależnej z wieloma punkowymi składami. W roku 1999 zespół wydał własnym nakładem demówkę w 2005 roku „Dziwny stan”. W tym czasie Bunkier zgłasza się do udziału w organizowanym przez Polskie Radio „BIS” konkursie na wydanie płyty, który to wygrywa i co się z tym wiąże w kwietniu 2007 roku nagrywa materiał w Studiu Radiowej „Trójki”. W tym czasie kapela wiele koncertuje w kraju, w ramach koncertów „Nie biorę…”, na festiwalu w Jarocinie jak i czasem za granica. Muzyka Bunkier to wciąż dynamiczny punk z dodatkami elementów reggae, ska i cięższego brzmienia

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
night-of-the-proms-bilety
Coolio wystąpi w Night of the Proms
burning
Burning Down The House vol. 7
DSC_6978_copy
Dżem w Dekompresji

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*