dawnegry5 i 6 lipca w Bałuckim Ośrodku Kultury odbędzie się impreza – Dawne komputery i gry. Bilety będą dostępne na miejscu: jednodniowy (15 zł) i dwudniowy (25 zł). Dodatkowo będą dostępne zniżki rodzinne.

Wydarzenie ma na celu starszym przypomnieć, a młodszym pokazać jak wyglądały komputery, gry oraz konsole w latach 70., 80. i 90. ubiegłego wieku. Przez dwa dni będzie można cofnąć się w czasie i zobaczyć oraz przetestować sprzęt informatyczny z dawnych lat.

Dawne komputery i gry składać się będą z:
– Interaktywnej wystawy, czyli sprzęcie (komputery, konsole) – oczywiście działającym i udostępnionym do użytku odwiedzającym. Co ważne, ekspozycja jest otwarta, każdy może uprzednio zgłosić chęć pokazania swojej kolekcji. W tej sprawie zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z organizatorami – kontakt @dkig.pl. Wsród prezentowanych będą Amigia, Apple, Atari, Commodore, Elwro, IBM czy SInclair

– Prelekcje dotyczącej dawnego sprzętu komputerowego.

– Stanowiska do grania: River Raid, Commando, Boulder Dash, Bomber Man, Contra, Frogger i inne

– Turnieje klasycznych gier, w których będzie można wygrać współczesne nagrody tocząc bój na sprzęcie mającym kilkadziesiąt lat m.in. Lotus Turbo Challenge, FIFA 96 i Bomber Man.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Plac Zabaw Twórczych
Żywa Biblioteka Online
Galeria Bryk 2018 w Galerii Łódzkiej

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*