msztukiW sobotę, 28 września o godz. 19 w ms2 zostanie wystawiony spektakl Davida Zambrano pt. Soul Project. Wstęp jest bezpłatny.

Po raz pierwszy, na zaproszenie łódzkiej Pracowni Fizycznej, Zambrano podjął się współpracy z polskimi tancerzami – w rezultacie w ramach wystawy odbędzie się premiera kolejnej wersji improwizowanego przedstawienia. W pracy nad spektaklem towarzyszy mu Peter Jasko [Les SlovaKs Dance Collective].

Soul Project powstał w 2006 roku jako efekt współpracy Zambrano z zespołem siedmiu utalentowanych tancerzy z Mozambiku, Słowenii, Grecji, Słowacji, USA i Wenezueli. Spektakle mogą być wykonywane zarówno na otwartym powietrzu, jak i w galerii, sali gimnastycznej lub balowej, w kościele, na dużej scenie.

Soul Project jest jedną z niewielu ram pracy z improwizacją, które w sposób nieoczywisty pozwalają wykorzystać wystawienniczą przestrzeń muzeum do włączenia publiczności w proces improwizacji. Publiczność może oglądać występy z dowolnej perspektywy: z bliska lub z daleka. Przeżycie staje się nagle intymne i osobiste – czuje się każde drżenie ciała tancerzy – a jednocześnie wspólnotowe, bo wraz z pozostałymi widzami można zgadywać, kto zatańczy następny i do jakiego utworu.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Premiery teatralne – maj 2019
Jezioro Łabędzie- The Royal Moscow Ballet w Wytwórni
zludzeni21111
Impro Meeting Point w Szwalni

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*