IMG_5829W piątek, 3 października w Domu Literatury w Łodzi zorganizowano spotkanie z amerykańskim pisarzem s-f, Davidem J. Williamsem, autorem trylogii Autumn Rain, scenarzystą kultowej gry komputerowej Homeworld oraz przede wszystkim współtwórcą pierwszego opowiadania wchodzącego w skład nowego kanonu Gwiezdnych wojen.

W trakcie półtoragodzinnego spotkania Williams opowiadał o swoich początkach (każdy powinien liczyć się z tym, że jego powieści na początku będą odrzucane), a także inspiracjach. Wśród nich wymienił m.in. serię komiksową 2000 A.D., serię książek Roberta Antona Wilsona Illuminati czy też filmy typu Predator i Łowca androidów.

Williamsa fascynuje możliwość przeniesienia pewnych elementów historycznych w przyszłość, dotyczy to koncepcji wszelakich walk i rozwoju. Porównywał strategie bitewne z I Wojny Światowej, do możliwości pojedynków w przestrzeni kosmicznej.

Co do polskich wątków w trakcie spotkania pisarz wspominał Stanisława Lema, a Łódź mogłaby być miejscem akcji jakiegoś opowiadania s-f. Sam dodał, że jest to prawdopodobne, bo zazwyczaj pisze o miejscach, w których fizycznie przybywał, a poza tym z okna hotelu widzi rozkopaną trasę W-Z obok Galerii Łódzkiej.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Nowe usługi Biblioteki Miejskiej w Łodzi i otwarcie nowej filii
Repozytorium_UL
Repozytorium Uniwersytetu Łódzkiego
IMG_0987
Forum Przyjaciół: Eleonora Karpuk (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*