dariaDaria Zawiałow – młoda artystka, która przebojowo wkracza na polski rynek muzyczny wystąpi 16 marca w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych. Początek koncertu o godz. 19. Bilety: 15 zł (bilet ulgowy) i 20 zł (bilet normalny)

„Daria Zawiałow to nieskrępowana, młoda artystka z duszą buntowniczki. Sama pisze teksty i w dużym stopniu angażuje się również w komponowanie swoich utworów. Jest pod tym względem konsekwentna i niezależna. Dokładnie wie, w jakim kierunku muzycznym chce zmierzać. Wśród swoich inspiracji wymienia takich artystów jak PJ Harvey, Radiohead, Warpaint czy Florence and The Machine. Mimo fascynacji twórczością zagranicznych artystów, Daria Zawiałow śpiewa głównie w języku polskim. W kwietniu 2015 roku nawiązała współpracę z wytwórnią Sony Music Poland. Obecnie nagrała swój debiutancki materiał. Utrzymany jest w klimatach indie popu i rocka, które od zawsze są jej bliskie. Jej płyta pt. „A kysz!” ukaże się 3 marca 2017 roku, będzie zawierała autorskie kompozycje Darii” i jest typowana na jeden z najbardziej oczekiwanych albumów w 2017 roku.

Podczas 53. Opolskiego Konkursu Polskiej Piosenki artystka Daria Zawiałow bezbłędnie wykonała swój najnowszy singiel „Malinowy chruśniak”, zgarniając po kolei: nagrodę Polskiego Radia, Opolską Karolinkę, a także nagrodę stowarzyszenia SAWP! O zwycięstwo na festiwalu rywalizowało jedenastu uczestników, wyłonionych spośród 156 zgłoszeń w kategorii DEBIUTY. Jednak to niesamowita charyzma i energia Darii doprowadziła do zgarnięcia trzech z pięciu nagród festiwalu. Daria zawładnęła publicznością i wprawiła wszystkich w osłupienie.

Zachęcam do obejrzenia oficjalnego teledysku do „Malinowego chruśniaka”, który w ciągu pierwszych 2 tyg. został obejrzany ponad 150 000 razy. Obecnie oglądalność przekroczyła milion odsłon.

Ostatnie sukcesy Darii odbiły się szerokim echem wśród innych muzyków! Jej talent został doceniony przez największych artystów polskiej sceny muzycznej takich jak: Mela Koteluk, Piotr Rogucki, Ania Dąbrowska i Maryla Rodowicz. Artyści podzielili się teledyskiem do singla „Malinowy chruśniak” na swoich kanałach społecznościowych, a sama Maryla Rodowicz przesłała artystce serdeczne gratulacje!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Moskwa i Armia w Luce
noah
Noah Wotherspoon Band w Keja Pub
IMG_1298
Patrick The Pan w Williamsburgu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*